Пільги за користування землею віднині мають лише релігійні організації. Після скасування пільг, школи, підрозділи Міноборони, прикордонні служби, бюджетні установи сплачуватимуть за землю нарівні з іншими, - пише Інформаційне агентство Волинські новини.

А волинянам до наступного року треба готуватися до сплати податку на нерухомість.

Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй під час наради у голови облдержадміністрації.

Він нагадав усім напередодні прийняття місцевих бюджетів, що віднині чинне законодавство передало до рук місцевих органів влади частину податків.

Так, органи місцевого самоврядування мають встановити 5% ставку акцизного податку, який підприємства сплачуватимуть за місцем діяльності. В цю категорію потрапляють такі товари: спирт, тютюн, нафтопродукти, скраплений газ, паливо, автомобілі, кузови, причепи та інші транспортні засоби.

Крім того, місцеві ради мають визначитися зі ставкою податку на нерухомість, яка мають складати не більше 2% прожиткового мінімуму за метр квадратний для жилої нерухомості, а для нежилого майна - не більше 1%.

Податкова пільга для власників квартир – 60 метрів квадратних, а будинків – 120 метрів квадратних. Тобто, якщо у волинянина є у власності квартира, загальною площею 70 метрів квадратних, то податок він заплатить за площу, з вирахуванням пільгової площі - за 10 метрів квадратних.

Якщо у громадянина є у власності квартира і будинок, то пільга складатиме 180 метрів квадратних. За різницю доведеться платити згідно зі ставкою, встановленою органом місцевого самоврядування.

До слова, ці ставки увійдуть в силу з 1 січня 2016 року. В 2015 році за нерухомість волиняни сплачуватимуть за ставками 2014 року.

Крім того, Віталій чуй розповів, що віднині скасовані пільги по землі для Збройних Сил України, прикордонних служб, шкіл, бюджетних установ. Лише релігійні громади матимуть такі пільги.

Тому всі установи, які раніше не платили за землю, муситимуть у свої кошториси передбачити кошти на плату за землю.

Нагадаємо, на Волині цьогоріч планують здійснити повний аудит земель і те, як вони використовуються.

До слова, на Волині готуватимуть пропозиції вдосконалення податкового законодавства, про що попросили на центральному рівні.