Часткову мобілізацію в Україні підтримали 268 депутатів усіх п’яти фракцій коаліції. Відтепер створення професійної армії відбуватиметься за прикладом Швейцарії та Фінляндії. Проект закону представив Секретар РНБО Олександр Турчинов. Про деталі законопроекту розповів Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, - інформує «Преса України». 

Новий призов триватиме упродовж 210 днів. Згідно новоприйнятого Закону, кількість військових, яких мобілізують, не перевищуватиме чисельність бійців, яких закликали 2014 року. 

«Призовники будуть навчені, забезпечені засобами індивідуального захисту, озброєні і в боєготовному стані замінять тих призовників, які починаючи з березня - квітня 2014 року захищали Україну. Ті, хто захоче продовжити свою службу на благо України, зможуть залишитися в лавах ЗСУ, оформившись на контрактну службу», - зазначив Антон Геращенко. Політик додав, що особисто попросив Міністра оборони і Начальника Генерального штабу «заохочувати тих призовників, які справою всього свого життя бачать службу в Збройних силах України».

У першу чергу мобілізація торкнеться громадян, які добровільно виявили бажання захищати Україну і написали про це відповідні заяви до військкоматів за місцем проживання. Решта осіб призиватимуться у відповідності з потребами ЗСУ, Нацгвардії, Державної прикордонної служби та іншими структурами, які мають право на залучення у своїй роботі призовників та військовозобов'язаних.

Антон Геращенко наголосив, що призовники, які  виконали свій обов'язок перед Батьківщиною в  2014 році, будуть зараховані у військовий резерв. «Думаю, що наголос у заклику потрібно буде робити на військовозобов'язаних, які мали досвід служби в артилерії, у бронетанкових військах та в спецпідрозділах», - сказав Радник МВС України.  

У першому читанні Рада затвердила законопроект №1525 про внесення змін у Закон щодо військової служби і військового обов'язку, якими передбачається підвищення віку призовників з 18 до 20 років, а також збільшення максимального віку призовників – з 25 до 27 років.

Строк  військової служби збільшиться для осіб, які не мають вищої освіти, до 18 місяців. «Магістри» служитимуть до 12 місяців. Антон Геращенко пояснив, що таке нововведення зумовлене «фактичним станом війни з Росією, і що за короткий термін призовники військовозобов'язані не встигають освоїти складні артилерійські і ракетні системи, навчиться ефективно керувати танками i самохідними машинами».

Ще однією зміною в Законі стало те, що відтепер військовозобов’язані матимуть відпустку упродовж календарних 10 днів у період своєї служби. «Боєць воює добре, коли він відчуває тепло і підтримку сім'ї», - зазначив Геращенко.

Нагадаємо, днями заступник генерального прокурора Військовий прокурор України Анатолій Матіос розповів, що в 2015 році до лав ЗСУ буде прийнято 200 тисяч осіб.