Уряд вирішив, що час децентралізувати фінансове забезпечення в галузі освіти. Однак поки що не сплив місячний термін прийняття необхідної нормативної бази. Тож нині всі чекають за якими принципами будуть фінансувати освітні заклади в 2015 році.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму Волинської обласної ради сьогодні, 16 січня, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Як розповів директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк, на утримання з обласного бюджету передали низку закладів, що раніше фінансувалися з державного бюджету через відповідні міністерства та відомства.

Зокрема, в освіті передані 5 закладів: Волинський державний центр естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів (джерело фінансування – доходи обласного бюджету); Нововолинське вище професійне училище (джерело фінансування – субвенція з державного бюджету обласному бюджету на підготовку робітничих кадрів); Волинський технікум Національного університету харчових технологій (джерело фінансування – субвенція з державного бюджету обласному бюджету на підготовку робітничих кадрів); Професійно-технічне училище Луцького національного технічного університету (джерело фінансування – субвенція з державного бюджету обласному бюджетові на підготовку робітничих кадрів); Любешівський технічний коледж Луцького національного технічного університету (джерело фінансування – субвенція з державного бюджету обласному бюджетові на підготовку робітничих кадрів).

Також передані спортивно-виховні заклади:

Волинська обласна організація ФСТ «Динамо» (джерело фінансування – доходи обласного бюджету);

Волинська обласна організація ФСТ «Спартак» (джерело фінансування – доходи обласного бюджету);

Волинське обласне фізкультурно-спортивне товариство «Україна» (джерело фінансування – доходи обласного бюджету).

Захищені статті в галузі освіти фінансуватимуться напряму з держбюджету через субвенції, їх каже Ігор Никитюк, достатньо.

Крім того, дошкільні заклади і вищі навчальні заклади, зокрема коледжі, передані на фінансування місцевих бюджетів. «Тут ситуація інша, але терпима», - переконує головний фінансист області.

Однак, як пояснила начальник управління освіти Валентина Загрева, поки що остаточної інформації про те як, з яких джерел і в якому обсязі фінансуватимуться освітні заклади області – немає. Оскільки ще не прийняті відповідні нормативно-правові акти, які регулюють застосування згаданих змін в галузі. З дня на день завершується визначений законом місячний термін для їх розробки та прийняття. Тому точних сум і вказівок щодо фінансування поки що не називають, очікуючи на документи, якими керуватимуться в розподілі коштів.

Та вона припустила, що райони в такому разі переглянуть малокомплектні школи, чи варто їх закрити, організувавши натомість доїзд дітей у більші навчальні заклади сусідніх населених пунктів. Проте жодних остаточних заяв з цього приводу ніхто не наважується робити, оскільки вся процедура децентралізації коштів в галузі освіти досі не врегульована.

Нагадаємо, 23 січня обласна рада планує розглянути проект бюджету області на 2015 рік, який вже активно обговорюється профільними комісіями. Цього разу розглянуть лише захищені статті обласного бюджету та капітальні видатки на виконані роботи і погашення боргів минулих років.

Усього видатки загального фонду обласного бюджету на 2015 рік становлять 3 014,8 мільйона гривень, спеціального – 95,7 мільйона гривень.

Цьогоріч пропонується фінансувати тільки 30 регіональних програм.

Нагадаємо, що перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун заявляє, що з цього року школи переведуть на фінансування з державного бюджету.