Сьогодні минув рівно рік з моменту незаконного голосування за «Диктаторські закони» депутатів Верховної ради України 6-того скликання, яке відбулось 16-того січня 2014 року. Дії народних обранців призвели до вибуху вуличних протестів та насильства з боку влади по відношенню до громадян України.

Тож у річницю цієї події активісти Майдану організовують попереджувальні акції протесту під стінами українських прокуратур. Сьогодні о 10-тій ранку біля луцької міської та Волинської обласної прокуратур зібрались активісти, представники Автомайдану України, Самооборони Майдану Волині та політичні діячі. Незадоволені мітингувальники стверджують, що Генеральна прокуратура України досі не спромоглась довести справи про незаконні дії нардепів до суду. За їх словами, не зважаючи на те, що злочин скоєно у прямому ефірі, занесений у протокол голосування та офіційно оприлюднений на сайті Верховної ради і в ЗМІ, виявити злочинців та притягнути їх до відповідальності система прокуратури виявилась нездатною.

У Генпрокуратурі знаходиться кримінальне провадження №42014000000000326 від 31.07.2014 за фактом зловживання владою з метою отримання неправомірної винагороди народними депутатами, які організували та провели незаконне голосування шляхом підняття рук, що спричинило тяжкі наслідки, та призвело до скоєння ряду злочинів.

Слідчі ГПУ, на думку активістів, не спромоглися встановити домашні адреси народних депутатів, отримати відеозаписи голосування, нездатні затримати головних підозрюваних. Натомість намагаються приховати результати своєї бездіяльності.

Тож мітингувальники звернулись до заступника прокурора Волинської області Олександра Сліпчука з проханням передати до Генеральної прокуратури вимоги волинян.

Тож ГО Автомайдан та Самооборона просять:

-          Негайно надати матеріали досудового розслідування, які стосуються вчинення кримінального правопорушення.

-          Повідомити громадських заявників та потерпілих про стан проведення розслідування, про проведенні процесуальні дії, про встановлення осіб підозрюваних, про оголошення у міжнародний розшук.

Олександр Сліпчук прийняв вимоги активістів та пообіцяв передати їх до Генпрокуратури вже сьогодні, але зауважив, що обласна прокуратура не може впливати на роботу Генеральної. На питання журналістів чи притягнуті до відповідальності особи, які переслідували активістів Майдану у Луцьку, заступник прокурора області відповів, що вони притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Павло Данильчук розповів, що акція протесту, яка відбулась сьогодні, не є великою тому, що вона попереджувальна. Він поділився з журналістами думкою про те, що війна на сході влаштована щоб знищити всіх свідків активістів майдану, щоб люди скоріше забули революційні поді, або зневірились у можливості змінити злочинну владу.

Представник «Самооборони Майдану Волині» Богдан Клімчук розповів, що Волиняни продемонстрували не найкращу свідомість знову обираючи в парламент відомих Волинських олігархів – Мартиняка, Івахіва і Єремеєва. Та запропонував започаткувати 16-того січня святкування «Міжнародного дня андона».