За даними аналітиків інформаційної кампанії «Сильніші разом!», з 365 днів у 2014 році 104 були вихідними (суботи та неділі), десять днів випали на державні свята: Новий рік, Різдво, 8 березня, Великдень, 1 і 2 травня, День Перемоги, Трійця, День Конституції та День Незалежності. Отже, 138 днів (майже 40%!) українці відпочивали в 2014 році. І це тоді, коли відповідно до законодавства, наймані працівники мають право на 24 дні щорічної оплачуваної відпустки, - пише Громадське.Волинь.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, керівникам підприємств у 2015 році рекомендують перенести робочі дні з:
п’ятниці 2 січня – на суботу 17 січня;
четверга 8 січня – на суботу 31 січня;
п’ятниці 9 січня – на суботу 14 лютого.
Це не стосується органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта”, Державної казначейської служби та банків.
Що думають волиняни про кількість вихідних в Україні
Волиняни поділились думками щодо того, чи Україні потрібне зменшення чи збільшення кількості cвяткових вихідних.Також вони відповіли на запитання про те, чи краще «переносити» святкові вихідні (якщо вони у будні дні) на суботу.
Громадська діячка, журналіст Ольга Бузулук
Для країни в такий час (та і в будь-який інший) краще зменшення кількості вихідних. Я взагалі не розумію такої кількості свят, коли одні воюють і вмирають, а інші їздять по відпустках і сидять в кафе. Я ніколи цього не розуміла у своєму свідомому житті і завжди багато працювала в такі дні, що роблю і зараз. Святкові дні краще не переносити, можна ж просто піти раніше, скоротити робочий день, просто я теж працювала в державній установі, і знаю, що коли приходиш, наприклад, в суботу (замість святкового дня), то це вже не робота, це просто просиджування за кавою-чаєм з колегами. Я впевнена, що таке майже в усіх колективах. Тому це абсолютно непотрібно і необгрунтовано, ми маємо більше працювати.
Координатор Волинського прес-клубу Богдана Стельмах
Я не можу сказати однозначно про зменшення кількості вихідних геть усіх свят у році. Як на мене, то варто б запровадити тиждень канікул з 1 по 7 січня – все одно в ці дні робота не робиться Можна і день після Великодня ще вихідним зробити – часто на це свято з’їжджаються родини звідусіль. Щодо інших свят, зокрема державних, я би обмежилася одним днем – днем самого свята.
Якщо свято випадає на робочий день, не думаю, що варто його відпрацьовувати – коефіцієнт продуктивності ніхто не вираховував. Підозрюю, в цьому зацікавлений крупний середній бізнес, зокрема у сфері виробництва і продажу.
Викладач Луцького національного технічного університету Cергій Добришинець
Краще зменшення кількості вихідних, або лишити так як є. Я думаю, що краще не переносити вихідні тому, що будуть незручності. Та й субота і так у багатьох – вихідний день.
Депутат Волинської обласної ради Василь Байцим
Краще для країни та громади буде продуктивніше та більше працювати, орієнтуючись на практичний результат. Так, краще переносити на суботні, як на мене.
Декан факультету бізнесу Луцького національного технічного університету Тарас Божидарнік
Щодо вихідних, то вважаю, що в нашій державі, мабуть, найбільше! Кращим для економіки буде зменшення кількості вихідних. Стан економіки та менталітету громадян такий, що лишнє розслаблення, зволікання та лінь призводять до зубожіння, відставання, алкоголізму та деградації.
Якщо в органах влади та інших державних установах таку величезну кількість вихідних запроваджують та ніяких особливих змін не відбувається, то це ще раз підтверджує про недоцільність існування таких державних структур (чи такої «роздутої» кількості апарату).
Політолог Дмитро Купира
Збільшувати кількість вихідних не треба. Для державних службовців вважаю, що переносити не треба, а бізнес нехай сам вирішує коли йому працювати, а коли ні.
Президент благодійного фонду «СТОПРАК» Марія Адамчук
Зменшення, але з розумним підходом. Наприклад, навіщо вихідні на 8 березня?, а Різдво – нехай буде. Хоча мені, як людині, яка працює сама на себе і робота якої часто залежить від присутності на робочих місцях держслужбовців – то складно, коли їх зараз тиждень не буде. Якщо це 1 вихідний день, то навіщо переносити?.
Вихідні в країнах ЄС
Не у всіх країнах ЄС переносять святкові вихідні на інші дні.
В Нідерландах святкові вихідні не переносять так, як в Україні. А кількість офіційних свят така ж, як у нас.
У Польщі можна взяти відпустку не на більший термін, ніж в інших країнах ЄС. Але там діють строгі правила. 20 днів – це мінімум для відпустки працівників. Але якщо трудовий стаж сягає більше 10 років, то кількість днів збільшується до 26. Якщо свято в Польщі випадає на неділю, то додатково в понеділок вихідний не добавляють. Цікаво, що в Польщі з часом список свят не зменшується, а навпаки – збільшується. У Словаччині тривалість відпуску теж залежить від стажу роботи. В них є 15 офіційних свят.
Цікаво, що насправді продуктивність праці не залежить від збільшення робочого часу. Такий висновок можна зробити за даними ОЕСР, що показали найбільш «трудолюбних» розвинутих країн світу. Польща, Греція, Угорщина – це країни ЄС, які зайняли лідируючі позиції по відпрацюванню робочих годин в 2013 році. Список продовжують країни Центральної та Східної Європи, а також Італія, Ірландія, Португалія. Натомість, одні з найрозвинутіших країн ЄС -Нідерланди та Німеччина займають останні позиції. Тому можна зробити висновок, що продуктивність праці в першу чергу залежить від активності працівників. Адже головне – не кількість відпрацьованих годин, а якість виконаної роботи.
Коментарі
коментарів немає