У волинських районах розпорядниками грошей, виділених на медицину, є центральні районні лікарні. Водночас в районах діють і центри первинної медико-санітарної допомоги. Кошти на них передбачені в рамках цієї субвенції. От лише поділ грошей залежить чи то від порядності головного лікаря, чи то від усних домовленостей.

Яким чином розподілити гроші, виділені на медицину між закладами, міркували під час засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства сьогодні, 16 січня, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Власне, всі кошти, виділені на центральні районні лікарні та місцеві центри первинної медико-санітарної допомоги, зосереджені в руках головних лікарів ЦРЛ. І як з’ясувалося, не всім вдається домовитися про пропорційний розподіл коштів між ЦРЛ та ЦПМСД.

Приміром, коштів, обіцяних для ЦПМСД в Горохівському районі в обсязі 30% від загальної суми фінансування не вистачає. Про це розповіла голова комісії облради Галина Майко. Жінка працює головним лікарем Центру первинної медико-санітарної допомоги в Горохівському районі.

«Мене поставили перед фактом, що поділять гроші. А я з таким фінансуванням не зможу працювати. Торік було фінансування на рівні 35% - то це мінімум, який потрібен», - каже депутат облради.

Відтак, вона попросила прийняти якийсь документ, яким би врегулювали цю процедуру. Приміром, затвердити розподіл коштів між ЦРЛ і ЦПМСД в рамках 65% і 35% відповідно.

Натомість у Ратнівському районі, ділиться досвідом депутат облради, головний лікар Ратнівської ЦРЛ Михайло Бегаль, гроші розподілили так, що всім вистачає, і Центр первинної допомоги отримав менше 35%. Тож так огульно ділити гроші не можна. Мовляв треба враховувати і кількість населення, а не просто поділити за відсотками.

Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк, своєю чергою зауважив, що згідно з чинним законодавством, облрада не може зобов’язати головних лікарів ЦРЛ здійснити фіксований поділ коштів. На це має повноваження лише Міністерство. Але оскільки відповідних нормативних документів не прийнято на центральному рівні, то всі повноваження в головних лікарів ЦРЛ і тільки.

Однак члени комісії більшістю голосів прогодували за те, аби управління охорони здоров’я підготувало рекомендаційне рішення профільної комісії про те, що головним лікарям центральних районних лікарень радять розподілити кошти між своїм закладом і районним центром первинної медико-санітарної допомоги пропорційно: 65 і 35%. Департамент фінансів своєю чергою обіцяє завізувати таке рекомендаційне рішення. Однак, силу воно матиме поради та й тільки. Адже зобов’язати його виконувати комісія не може, як не може винести на розгляд сесії, бо «вище голови не стрибнеш».