Такий висновок вчорашнього візиту Генерального секретаря НАТО Яапа де Хоопа Схеффера. На думку керівника цієї структури, саме громадяни України мають вирішити, чи бажають вони євроатлантичної інтеграції країни, чи ні.
„Абсолютно зрозуміло, що будь-який курс, який стосується інтеграції України в НАТО є виключно незалежним і суверенним рішенням самої України. І ніхто інший не може прийняти це рішення за українців!”, - висловив свою думку Схеффер під час спільної прес-конференції з Президентом України Віктором Ющенко.
Також генсек нагадав Ющенко та усім українцям, що тільки представники НАТО приймають рішення щодо нових членів та учасників плану дій щодо членства (ПДЧ). Спробував Схеффер розвіяти міф щодо Альянсу: „Євроатлантична інтеграція не полягає в тому, що на території України будуть розміщені військові та військово-морські бази, не полягає в тому, що українські військові будуть змушені брати участь у військових місіях НАТО”. Ось тільки в чому полягатиме участь в Альянсі, генсек не сказав. Але наголосив, що на сьогодні наша країні єдиний у світі партнер НАТО, який бере участь в усіх військових операціях.
Іншої думки Президент Віктор Ющенко. Він жадає участі у плані дій щодо членства в НАТО вже до кінця цього року. Але це буде зроблено не проти когось (читай – Росії), а лише за бажанням українців. Ющенко зазначив, що хотів би, щоб питання членства України в НАТО не розглядалося як політичне. Також голова держави зазначив, що керівництво держави не планує розміщати будь які військові бази на власній території. „Політика приєднання до Плану дій відносно членства, чи політика майбутнього членства України в НАТО - це не політика проти когось. Вона не має ні російського забарвлення, ні іншого, вона має одне національне забарвлення: ми хочемо бачити Україну вільною, політично незалежною, а її територію – цілісною” – зазначив Ющенко.
Ось тільки багато хто не поділяє райдужних планів Президента. Кортеж учасників переговорів противнику вступу до НАТО зустріли акціями протестів. Найбільш чисельними були мітинги за участю комуністичної партії та прогресивних соціалістів на чолі з Наталією Вітренко. Довелося учасникам зустрічі добиратися до місця зустрічі об’їзними шляхами та з чорного ходу.