Ліквідовану санітарно-епідеміологічну службу пропонують відродити в новій іпостасі.

Міністерство охорони здоров’я надіслало на Волинь проект наказу про введення нових штатних одиниць в Центрах первинної медико-санітарної допомоги. Йдеться про лікарів-епідеміологів, які позбулися посад в ліквідованій санстанції.

Про це розповів заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Іван Грицюк під час засідання комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства 16 січня, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Нагадаємо, в Україні вирішили ліквідувати санітарно-епідеміологічну станцію, яку утворили на базі санітаро-епідеміологічної служби зі значним скороченням штату. Зокрема, під час Дня Уряду для регіональних ЗМІ виконувач обов’язків Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець прокоментував розформування санстанції. Мовляв, її вже ніхто не поверне.

Планується, що контролюючі функції будуть передані новоствореному органу, який діє при Міністерстві економіки.

Таким чином санітарно-епідеміологічну, фітосанітарну, ветеринарну служби об’єднують в одну установу. «Що стосується функції епіднагляду, то вона передана Міністерству охорони здоров’я. Доручено створити департамент громадського здоров’я, куди й перейдуть функції епіднагляду інфекційних захворювань, запобігання ВІЛ-СНІД та запобігання епідемії туберкульозу. Це європейська практика – департамент громадського здоров’я, який займатиметься профілактичною медициною і запобіганням інфекційних захворювань», - переконував міністр.

А ось на практиці, як це буде втілене, досі ніхто не знав.

Та «лист щастя» з проектом наказу Міністра охорони здоров’я готує до шокової терапії керівників центрів первинної медико-санітарної допомоги. Оскільки згідно з цим документом саме в центрах мають працювати фахівці з санітарії, епідеміології та гігієни.

Так, розповів Іван Грицюк, в центрах мають бути введені посади завідувача відділення, лікаря-епіедеміолога, лікаря загальної гігієни, помічника лікаря-епідеміолога з розрахунку на певну кількість населення. На Волині пропонується додати 365 штатних посад, загальною вартістю 16,2 мільйона. Але, каже Іван Грицюк, додаткових коштів в галузі медицини на це не передбачено і рішення не підлягає обговоренню.

А між тим, згаданий проект наказу гласить, що в Горохівському районі треба влаштувати 23 таких фахівців, у Володимир-Волинському районі ввести 27,5 посади, Камінь-Каширському – 27, Турійському - 11,5, Ратнівському - 20,5, Ковельському районі – 25 посад і так далі.

Члени профільної комісії облради зауважили, що таке рішення Міністерства – недоцільне. Однак, якщо проект стане чинним наказом Міністерства, виконавці будуть змушені його реалізувати.