Нововолинець Іван Ганя виявився у батальйоні «Донбас» чи не найстаршим, тож усі називали його лагідно «дядя Ваня», - пише Нововолинськ діловий.

«Коли проривалися тим коридором смерті, строчив із кулемета - прикривав побратимів. Він завжди їх прикривав - був дуже надійним і спокійним», - розповідає бойовий соратник волинянина.

Нововолинець Іван Ганя не повернувся з-під Іловайська. Друзі розповідають, що бачили його останні хвилини. Та він іще й досі числиться у списках зниклих безвісти.

А це означає, що допомоги від держави родині — Ноль.

 


Розповідає його побратим Олекса Коненко, 27 років, Львів:

«Працюю фінансовим директором у великій компанії. У війську не служив за станом здоров'я - мав серйозну хворобу, понад рік взагалі не ходив.

Коли це все почалося, пішов добровольцем - розумів, що через військкомат туди не потраплю. Скупив спорядження, батькам сказав за день-два до від'їзду.

Ганю знав із першого дня - з 5 червня. Разом були у навчальній роті, зранку бігали разом...

Разом були у розвідці, у взводі. Місяць провели на війні. Він входив до групи Котика (Володимира Пушкарука, теж нововолинця).

Ми дуже тісно співпрацювали. Більшість із нас не мали бойового досвіду, а він нас багато навчив. Показував, як працює зброя, як машина заводиться. Ми всі йому завдячуємо.

Драйву, енергії в нього стільки було - багатьом молодим до нього далеко… У побуті дуже спокійний, дуже чітко все виконував. І веселий.

Прикривав нас усіх дуже добре. Зброю віджали у сепаратистів, то він дуже ретельно нею займався, постійно чистив, налаштовував...

Дядя Ваня своїм казав, що він у Харкові. Навіть в Іловайську він так казав.

Запам'ятався веселим, із посмішкою, неймовірною, десь ми жартували - вмів гарно посміхнутись.

Дуже любив автомобілі. З ним завжди було цікаво, якусь нову інформацію ми завжди від нього діставали.

Фотографії всі я надіслав його родині...

Ми дуже легко воювали з напівзбродом, місцевими, важкої техніки в нас не було. Та коли стикнулися з російською армією, та ще вони вдарили в тил...

Я був поранений у руку, кістка пробита, пошкоджений нерв. Це надовго. Лікуюсь потроху. Ні, нічого не треба, дякую, я сам. Родині Івана треба допомогти».

Іван Ганя служив свого часу у миротворчих військах в Югославії. У червні 2014 р. пішов захищати Україну. Разом зі своїм другом Володимиром Пушкаруком (Пушиком, Котиком). Перенавчання проходили від Нагвардії у Петрівцях.

Із липня — в зоні АТО.

Попасна, Іловайськ

Коли виходили з того пекельного котла, сказав хлопцям: «Проривайтесь, я вас прикрию».

Вони прорвались - не всі...

Більше його не бачили.

Пушик загинув у Іловайську за три дні перед тим.

Не дуже сподіваємось на владу.
Тому:

Отримувач: Приватбанк
29244825509100
МФО 305299
ОКПО 14360570
Кому: Ганя Олена Володимирівна
Для поповнення на картку
№ 5168755609288713
ІПН 2583312609