Троє чоловіків з села Доротище Ковельського району, що на Волині, врятували життя трьох односельців, які під час порятунку на льоду 40-річного чоловіка самі опинилися під водою. На жаль, людину, яка вирішила скоротити шлях додому через велике озеро і провалися під лід приблизно за 50 метрів від власної оселі, врятувати не вдалося. А от трьох людей, які кинулися на допомогу потопаючому, змогли визволити з льодяної пастки односельці завдяки геройству, відвазі та кмітливості. Про це повідомляє прес-служба ДСНС у Волтинській області.
Обідньої пори у вихідний день старший пожежний-рятувальник ДПРЧ-4 м. Ковеля Олександр Столярчук порався по господарству. Нагодував домашніх тварин, підкинув сіна у хліві, приніс води, щоб напоїти худобу. Будинок, в якому мешкає Олександр, стоїть поруч біля озера. Саме звідти до нього долинули крики людей: «Рятуйте!». Мить на оцінку ситуації: троє людей тоне, значить потрібен човен. У нього десь був, але ж його треба підкачати. Декілька впевнених рухів і надувний гумовий човен вже на льоду.
47-річний Петро Андрійович тримався на дерев’яній дошці, яку захопив, коли біг до потопаючого. Незчувся, як сам опинився під водою. Щосили він тримався за дошку, але виповзти на лід з води не міг. На безпечній відстані до нього наблизився професійний рятувальник і витяг його спочатку на лід, а потім у човен.
Паралельно з цим рятуванням по льоду на дерев’яному човні, пробиваючи кригу веслом, до ще двох потопаючих рухались Артур Мельник та Сергій Котік. Вони удвох спочатку витягли 42-річного чоловіка, а потім 67-річного дідуся.
Усіх трьох порятованих до лікарні забрала швидка медична допомога.
Рятувальники застерігають: перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. У різних місцях річок та озер товщина льодового покриву може бути різною. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією. Міцність льоду можна частково визначити візуально.
На водоймах безпечним уважається лід (при температурі повітря нижче 0 град.):
- для одного пішохода – синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см (лід блакитного кольору – найміцніший, білого – міцність у два рази менше, сірий – свідчить про присутність води в товщі льоду);
- для групи людей (масові переправи пішки ) – товщиною не менше 15 см (дистанція в колоні по 4 чоловіка 5 м);
- при масовому катанні на ковзанах – 25 см.
Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
Під час руху по льоду звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають v водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.
При переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.
Коментарі
коментарів немає