Раритетні образи, церковні книги та начиння презентують у музеї райцентру, серед експонатів – ікони, що «бачили» Косачів. У Камінь-Каширському краєзнавчому музеї відбулось відкриття нової експозиції, яка презентує збірку сакрального мистецтва, церковних книг, тканин та начиння з І половині ХVІІ століття до кінця ХХ. В урочистостях з нагоди відкриття взяли участВолинського ь музейники, священики та громадськість краю, - інформує «Музейний простір Волині».
Започаткована збірка ще в 2002 році під час експедиції краєзнавчого музею під керівництвом Володимира Александрович в Камінь-Каширський район. Тоді музею передали кілька ікон кінця ХІХ-початку ХХ століття з Осівецької церкви Святої Параскеви-П’ятниці й рукопис «Акафіст Преподобному Отцю нашому Іову Почаївському» з церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що в Камені-Каширському.
Згодом з Раковоліської церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці передали ікони ХІХ століття «Святий Миколай» та «Печерська Богородиця з предстоячими Антонієм та Феодосієм», фелоні та єпітрахилі, що репрезентують зразки церковного шитва ХІХ століття, богослужбові книги, нагороди.
Із Запруддівської церкви Успіння Пресвятої Богородиці представлені ікони із вівтаря ХІХ століття, а «Святий Миколай» того ж періоду знаходиться на реставрації в ННДРЦУ в Києві. Є підстави вважати, що до цих ікон приходили молитись Косачі, які з 1902 по 1907 роки проживали в Запрудді.
Унікальними є фрагменти вівтаря І половини ХVІІ століття із Камінь-Каширської Різдво-Богородичної церкви, що походить очевидно з Камінського костьолу і є найстаршим католицьким дерев’яним різьбленим вівтарем на Волині.
Коментарі
коментарів немає