У Луцькому міськрайонному суді нині розглядають справу за звинуваченням трьох лікарів МСЕК у хабарництві.

Як пояснили під час судового засідання колишні пацієнти обвинувачених лікарів - вони давали лікарям гроші для того, аби їх не відправляли на додаткове обстеження або ж для продовження групи інвалідності.

Разом з тим пацієнтки, яких по справі визнано свідками, переконують суд, що не намагалися дати хабар лікареві, а лишень в такий спосіб хотіли віддячити лікарям за хороше ставлення та кваліфіковану допомогу. Однак, попри це, в матеріалах справи є й заяви про скоєння злочину від тих же свідків.

Одна з жінок розповіла, що одного дня, після прийому у лікаря вона залишила гроші на столі і пішла додому. За її словами, медик відмовлялася брати гроші, однак жінка їх все ж таки залишила. А також додала, що уже пізніше коли працівники міліції брали у неї пояснення, то мало не погрожували відкрити кримінальне провадження за дачу хабаря, і тричі переписували протокол її допиту.

«Я б сама ніколи не звернулася в міліцію, бо я сама дала гроші лікарці. Я пішла в міліцію, бо мене викликали повісткою. А потім коли в мене брали пояснення, то я три рази їх заставляла переписувати протокол, бо міліціонери трохи не те понаписували. Вони мені казали, що якщо я не підпишу заяву то вони відкриють кримінальну справу за дачу хабаря», - пояснила свідок.

Друга жінка також переконувала суд в тому, що з неї ніхто не вимагав хабар, а вона сама поклала гроші лікарці в кишеню халату і навіть не впевнена, що медик це помітила.

«Ніхто в мене ніколи нічого не вимагав, я просто чула в коридорі скільки коштує лікування чи певні процедури і вирішила таким чином віддячити лікареві. А потім мене вже викликали в міліцію, показала відео і почали випитувати», - пояснила друга жінка.

У якості свідка по справі проходить ще одна пацієнтка, однак вона не змогла приїхати на судове засідання, так як доглядає за старенькою мамою.

А тому за згодою представників інших обвинувачених та прокурора справу розглядали за її відсутності.

Згодом на судовому засіданні взялися переглядати відеозаписи, на яких, вочевидь, зафіксовано випадки, коли пацієнтки давали гроші лікарям.

Однак захисник однієї з обвинувачених Олександр Лавренчук подав клопотання про те, щоб перегляд відеодоказів проводити у закритому режимі, тобто без присутності ЗМІ. Своє клопотання адвокат пояснив тим, що на відео зафіксовано й те, як переодягалися лікарі або ж роздягалися пацієнти на прийомі.

Колеги юриста підтримали його клопотання і навіть посилалися на лікарську тайємницю, а тому суддя Луцького міськрайонного суду Алла Борнос ухвалила – дослідження доказів по справі проводити у закритому режимі.

Зрештою після дослідження відеодоказів розгляд справи відклали. А на чиєму ж боці буде Феміда стане відомо згодом.