Реєстраційної та виконавчої служб України більше немає. У їхню сторону надходить чимало скарг, які стосуються незадовільного надання послуг. Відтак обов’язки «нестаранних» служб  переходять до Міністерства юстиції. Про це розповіла заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова. Новину повідомляє «Преса України».

«На сьогоднішній день у нас дуже багато скарг на якість надання послуг цими двома органами... Ми передаємо повноваження щодо реалізації державної політики у сфері примусового виконання покарань та у сфері державної реєстрації Міністерству юстиції», - заявила Наталія Севостьянова під час брифінгу в Києві. Додала, що відтепер функціонуватиме система, в якій виконання судових рішень буде здійснюватися за змішаною системою. З її слів, крім державних виконавців буде діяти і приватна виконавча служба.

Підтримав ініціативу такого реформування грузинський експерт Джамбул Эбаноідзе.  «Головним лейтмотивом цієї реформи буде орієнтир на потреби громадян України, а не державних органів», - сказав він. Пояснив і те, що завдяки такій реформі буде здійснюватися поділ системи реєстрації на фронт і бек-офіси. Усе це – аби українці не витрачали багато часу на отримання необхідних послуг. 

Відомо також, що у контексті реформи виконавчої служби планується створити інститут приватних виконавців. «Такий інститут існує в багатьох країнах світу... Це дає скорочення витрат держави на утримання виконавчої системи, створення приватного сектору та викорінення корупції», - сказала грузинський експерт Хатія Шелія. 

Нагадаємо, на початку квітня 2014 року Кабінет Міністрів України постановив ліквідувати Державну службу зайнятості з метою підвищення ефективності державного управління у сфері зайнятості населення та оптимізації системи центральних органів виконавчої влади.