Згідно карти, яка міститься в мінському Меморандумі, Донецький аеропорт знаходиться на схід від узгодженої «мінської» лінії, тобто на території, яка повинна відійти сепаратистам.

Про це свідчить документ, який потрапив до ZN.UA.

Документ мінського меморандуму містить додаток «Лінія зіткнення сторін із прив'язкою до місцевості», де подана таблиця з переліком населених пунктів, через які повинна проходити лінія дотику, а також їх точні географічні координати.

«І це незважаючи на те, що на карті РНБО аеропорт знаходиться в зоні бойових дій, а в численних коментарях українських офіційних осіб стверджувалося, що ДАП контролюється українською стороною», - пише видання.

Зауважимо, минулої неділі, 18 січня, у МЗС Росії заявили, що аеропорт «згідно з мінськими домовленостями повинен бути переданий під контроль ополченців». Представники українського МЗС і РНБО відповіли: в мінських домовленостях, зафіксованих у протоколі від 5 вересня та Меморандумі від 19 вересня 2014 р., немає жодного слова про Донецький аеропорт.

«У мінських документах і справді немає слів про ДАП. Але про те, що аеропорт повинен відійти сепаратистам, свідчать цифри - координати, зафіксовані в Додатку до Меморандуму. Ймовірно, саме тому цей документ і залишався досі неопублікованих», - повідомляє видання.

Як пояснило таємне джерело, за задумом мінських домовленостей аеропорт повинен був відійти сепаратистам у результаті виконання взаємних зобов'язань: бойовики також повинні були передати під український контроль ряд населених пунктів. Але вони цього не зробили, як, втім, не виконали й інші пункти мінського Меморандуму. Відповідно, аеропорт їм не передали.

«Це складне політичне питання», - прокоментували на Банковій.

«Звичайно, складне! До закінчення парламентських виборів його піднімати було невигідно, а після - страшно, тому що за цей час «кіборги» стали національними героями», - зазначає видання.

Нагадаємо, днями захисники Донецького летовища змушені були залишити обидва термінали, оскільки там уже нема де укриватися. Проте бої на території летовища продовжуються до сьогодні.