У зв’язку з погіршенням ситуації на сході України на посилене патрулювання вулиць Луцька вийшли наряди правоохоронців та громадських активістів.

Спільний інструктаж патрульних нарядів за участю керівництва обласного управління міліції відбувся 26 січня у Луцькому міськвідділі УМВС України у Волинській області, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Як зазначив начальник Управління МВС України у Волинській області Петро Шпига, усім відома складна ситуація в Україні, ворог активізувався, тривають важкі бої. Разом з тим, нещодавно відбулася нарада у відеоселекторному режимі під головуванням Прем’єр-міністра, під час якої наголошували на посиленні забезпечення охорони громадського порядку, посиленні патрулів та нарядів. Найбільшу увагу закликали присвячувати особам, які викликають підозру, стороннім предметам, залишеним без нагляду, та забезпечувати охорону громадського порядку для недопущення диверсій та провокацій з боку сепаратистів.

Він подякував представникам громадських формувань, які беруть участь у патрулюванні, за розуміння та допомогу міліції у нелегкий час. Петро Шпига зауважив, що ситуація на Волині стабільна, і спільними зусиллями вдасться досягти спокою в регіоні надалі та не дати сепаратистам та ворогові дестабілізувати регіон.

Заступник начальника Луцького міськвідділу, начальник міліції громадської безпеки Володимир Солоненко, проводячи інструктаж правоохоронців та представників громадських структур, зазначив, що погіршення ситуації на сході України може бути причиною неправомірних дій і на Волині. Збільшена кількість нарядів, з його слів, має на меті забезпечити належний рівень охорони громадського порядку на вулицях Луцька та безпеку мешканців міста.


Кожен наряд отримав орієнтування та карти місцевості, де зазначені особливості несення служби та вказані об’єкти життєзабезпечення населення, на які звертатимуть особливу увагу під час несення служби. Також наряди отримали карти перевірок осіб, які перебувають на профілактичних обліках.

Про оперативну обстановку у місті за минулу добу доповів оперативний черговий. Так, він розповів учасникам патрулювання про два нерозкриті кримінальні провадження – грабіж, який скоїли чотири невідомі особи приблизно о 2:00 на вулиці Ковельській, та крадіжку сушки для фруктів з підвального приміщення на вулиці Коперника, скоєну в період з 6 по 11 січня.

Після ствердної відповіді на запитання, чи всі учасники нарядів здорові та в змозі нести службу, патрулі заступили на охорону громадського порядку у Луцьку.

Петро Шпига зазначив, що у зв’язку з активізацією бойовиків та можливістю скоєння ними терактів ухвалили рішення про посилення патрулювання – збільшення вдвічі маршрутів, направлення їх ближче до інфраструктури, яка потребує охорони (об’єкти посиленого нагляду з боку міліції). З його слів, до патрулювання залучать і бійців Нацгвардії (понад 40 осіб). За добу загалом в області залучатимуть до патрулювання понад 200 правоохоронців. Представники громадських структур також долучаються до патрулювання вулиць у районах області.


Як розповів заступник начальника обласного управління міліції, начальник міліції громадської безпеки Анатолій Шумик, патрулювання здійснюють працівники міліції спільно з недержавними охоронними фірмами та громадськими формуваннями. В середньому залучають до 120-130 нарядів в області щодня. Спільне патрулювання з громадськими організаціями відбувається вже впродовж багатьох місяців. Максимальну кількість нарядів залучають в період з 17:00 до 2:00. Стратегічно важливими є об’єкти водозабезпечення та газозабезпечення, а також енергетики – їм присвячують найбільшу увагу.


Учасник патрулювання, керівник групи швидкого реагування Самооборони Волині Олександр Лєсной розповів, що практика спільного забезпечення правопорядку в місті триває ще з лютого. Нині працює 10 груп, щодня з 20:00 до 8:00 три групи громадських активістів на автомобілях заступають на чергування у різних частинах міста. Вони зв’язуються з оперативним черговим міськвідділу. Він наголосив, що левову частку злочинів у Луцьку скоюють громадяни в нетверезому стані. Так, нещодавно довелося припиняти бійку,яка відбувалася з використанням пістолета системи «Флобер» та газового балончика біля торговельного центру «Гостинець». Наряд припинив це правопорушення, втихомиривши сторони конфлікту.

Активіст закликав підприємців не продавати алкоголь після 22:00, адже його вживання є причиною правопорушень у цей час. Усіх небайдужих він запросив записуватися та долучатися до охорони правопорядку у своєму місті.

Інспектор патрульної служби взводу №1, сержант міліції Юрій Степаньков розповів, що сьогодні заступає на маршрут патрулювання по вулиці Шевченка, при цьому особливу увагу звертатиме на громадян, які неадекватно себе поводять, транспортні засоби з неволинською реєстрацією. Протягом восьми годин учасники патрулювання ходять маршрутом пішки, надаючи допомогу громадянам в межах своєї компетенції. З його слів, дехто з повагою ставиться до правоохоронців, проте є й такі, хто підходить, говорячи «що ви тут робите, їдьте в АТО, там ваше місце».


Міліціонери під час патрулювання мають право застосовувати вогнепальну зброю, якщо виникла загроза життю чи здоров’ю громадян, особа, яка вчинила тяжкий злочин, намагається втекти з місця події, або якщо правоохоронцю чи членам його родини загрожує небезпека. Втім, досі її застосовувати не доводилося. Переважно щодо агресивних громадян використовують наручники, балончик «Терен-4» та кийки.