В обласному центрі Волині розробили проект рішення Луцької міської ради «Про внесення змін до рішення міської ради від 23.12.08 №33/5 «Про затвердження Правил додержання тиші в громадських місцях на території міста Луцька». 27 січня його обговорили під час круглого столу за участі підприємців, чиновників, правоохоронців та представників громадських організацій, - пише Волинський інформаційний портал.
Заступник начальника управління розвитку підприємництва та реклами Луцької міської ради Наталія Рибай розповіла, що процедура встановлення режимів роботи закладів громадського харчування розроблена ще наприкінці 90-х років минулого століття. За цей час вона вдосконалювалася і рішення в уточненому варіанті діє з листопада 2013 року. Нині ж до проекту рішення міської ради хочуть внести зміни. Зокрема, йдеться про зміну режиму роботи кіосків. Нині вони працюють з 7.00 до 23.00. У проекті йдеться про роботу кіосків із 8.00 до 22.00 години. Це пов’язано з тим, що законодавством встановлений нічний період доби з 22.00 до 8.00, а кіоски можуть працювати тільки в денний час. Це ж правило планують поширювати і на комп’ютерні клуби.
Щодо інших закладів із правил подовження робочого часу виключать відсутність неодноразових скарг населення. Раніше дві та більше скарги враховували і відмовляли підприємцям. Утім подальші перевірки виявляли, що більшість скарг були необґрунтованими.
Натомість у нових правилах передбачена відмова в продовженні часу роботи у випадку подання контролюючими органами про адмінправопорушення. Зокрема, це стосується продажу алкоголю в нічний час.
До слова, із введенням заборони на продаж алкоголю вночі суттєво зменшилася кількість правопорушень. Це підтверджують як правоохоронці, так і представники «Самооборони». Самооборонівець Олександр Ніколайчук загалом порадив любителям нічного чаркування мати вдома запас алкоголю.
Натомість головний державний санітарний лікар міста Іван Ульчак вважає, що заклади харчування повинні працювати тільки вдень. «День є день. А ніч – щоб спати», – зазначив він.
«Я не хочу докоряти ні бізнесу, нікому. Але є біблійні принципи співіснування людей. Чиніть з людьми так, як хочете, щоб чинили з вами», – зауважив Іван Ульчак і додав, що більшість закладів, розташованих у житлових будинках, не мають належних умов, щоби проводити розважальні заходи. Навіть шумоізоляція не вирішує проблеми.
Тож, на думку санітарного лікаря, всі вбудовані заклади громадського харчування повинні працювати до 22.00, максимум до 23.00. Ті ж, які розташовані не в житлових мікрорайонах, подалі від житла, можуть працювати довше. «Вночі місто повинно відпочивати», – наголосив Іван Ульчак і додав, що за цим і повинні стежити влада та міліція.
Начальник Луцького МВ УМВС у Волинській області Ігор Муковоз зауважив, що міліція – це не каральний, а сервісний орган. На його думку, і чиновники, і правоохоронці повинні не закривати заклади, а стимулювати бізнес заробляти і працювати, приносити гроші за рахунок податків. «Бізнес – це зараз танки, патрони і решта», – підкреслив Ігор Муковоз.
Водночас очільник луцької міліції не розуміє, навіщо барам, не пристосованим до розважальних програм та дискотек, тривалий час роботи. Як приклад, Ігор Муковоз зауважив, що бар «Ретро» на проспекті Соборності працює до 2.00. Тож він переконаний, що заклади такого штибу повинні працювати до 22.00.
Загалом же зміни до Правил додержання тиші розглядатимуть на сесії Луцької міської ради 28 січня.
Коментарі
коментарів немає