Після кількамісячного затишшя міжнародні донори знову почали один за одним заявляти про надання Україні фінансової допомоги, аби врятувати країну від можливого дефолту, - пише ТСН.
Сьогодні декларацію про надання кредитних гарантій на 2 млрд доларів офіційно підписали США і пообіцяли збільшити суму до 3 млрд за умови проведення кардинальних і дієвих реформ в Україні. Євросоюз погодив виділення Україні кредитів на 1,8 мільярда євро. Окремі країни наполягали на сумі у 2,6 млрд, проте поки зійшлися на меншій. У ЄС не виключають, що розмір допомоги може бути збільшений. Водночас Європейський союз пообіцяв збільшити Україні гуманітарну допомогу для відновлення Донбасу на 15 мільйонів євро – до 95 млн. Про це йдеться в повідомленні Європейської комісії.
Учора Київ підписав міжурядову угоду про техніко-економічне співробітництво з Китаєм. Це дозволяє залучити безоплатну допомогу з боку уряду КНР у розмірі 50 млн юанів (близько 20 млн грн) для реалізації пріоритетних проектів української сторони. Зокрема, на охорону здоров'я, освіту та подолання наслідків надзвичайних ситуацій. Канада пообіцяла додатково виділити Україні 52 мільйони доларів. Гроші спрямують на різні проекти, у тому числі на підтримку малого та середнього бізнесу. А ось уже наприкінці лютого або на початку березня Україна, можливо, отримає перший транш кредиту за новою розширеною програмою від Міжнародного валютного фонду.
Позитивне рішення МВФ за програмою EFF відкриє для України допомогу інших міжнародних і двосторонніх партнерів, яку вони вже раніше обіцяли виділити на базі програми МВФ. Міністр фінансів України Наталія Яресько нагадала, що йдеться про 2 млрд доларів кредитних гарантій США, 1,8 млрд євро від ЄС, 500 млн євро від Німеччини, до 100 млн євро від Польщі, 300 млн доларів від Японії. Про плани виділення 500 млн доларів після рішення МВФ заявляв також Світовий банк. До речі, Світовий банк уже вирішив інвестувати 800 млн доларів на повну реконструкцію траси Київ-Харків-Довжанський на відрізку між Харковом та Полтавою.
«І ще чекаємо офіційних новин від інших країн - від Канади до Австралії», - додала глава Мінфіну України.
Україні нині «критично необхідна» фінансова допомога від міжнародних донорів. І це мають бути додаткові гроші в додаток до тих, які виділить МВФ у рамках кредитування Києва. Нагадаємо, Україна і МВФ підписали дворічну програму співпраці у квітні 2014 року, загальним обсягом фінансування 17 млрд доларів. Торік Київ отримав від Фонду два транші кредиту загальним обсягом 4,6 млрд доларів, що становило половину загального пакету фінансової допомоги, отриманого Україною протягом минулого року. У 2015 році обсяг зовнішніх боргових виплат, який необхідно здійснити українській владі, становить 11 млрд доларів. Обсяг держрезервів Нацбанку становить близько 7 млрд доларів.
Коментарі
коментарів немає