В Україні військкомати почали викликати чоловіків, які за законом не підлягають призову на військову службу. Як розповів Корреспондент.net житель Києва, аспірант денної форми навчання Олександр, у відділ кадрів наукової установи телефонують представники військкоматів і викликають офіцерів запасу без пояснення причин.
Після прибуття до військкомату молодій людині повідомили, що триває перевірка даних, а потім запропонували роботу у військовій частині Києва.
«Я закінчив в університеті військову кафедру, зараз на другому курсі аспірантури денної форми. Мені сказали, що моя спеціальність офіцера 340003 (військова психологія) зараз дуже затребувана і запропонували йти до них на роботу», - повідомив Олександр.
При цьому, за його словами, у військкоматі не уточнили, про яку саме роботу йдеться і куди він буде скерований.
Якщо людина відмовляється, від неї вимагають ще раз довести, що вона не підлягає мобілізації (принести довідку з навчального закладу), а потім відправляють проходити медкомісію.
Так, Олександра під час відвідування військкомату відразу ж відправили до медиків, видали довідку з відміткою «Придатний» і вручили повістку з'явитися до військкомату ще раз «для уточнення облікових даних». За словами хлопця, завтра з цією повісткою його разом з іншими військовозобов'язаними повезуть до лікарні здавати додаткові аналізи, «необхідні для висновку медичної комісії».
У коментарі Корреспондент.net в одному зі столичних військкоматів уточнили, що такі заходи робляться для уточнення облікових даних і запевнили, що в зону АТО відправляти аспірантів і студентів не будуть.
«Стаття 23 закону України про мобілізацію та мобілізаційну підготовку передбачає, що студентів та аспірантів денної форми навчання не призивають, але для цього потрібно мати підтвердження», - пояснив представник військкомату.
Зазначимо, сьогодні президент України Петро Порошенко заявив, що чергова хвиля мобілізації в Україні відбувається за планом. Так, з 20 січня вручено 73 тисяч повісток, за тиждень добровольцями зголосилися на службу 2,5 тисячі осіб. Ще 45 тисяч військовозобов'язаних пройшли медобстеження.
Під мобілізацію в Україні підпадають військовозобов'язані у віці від 25 до 60 років. Призов на строкову службу в Україні буде здійснюватися з 20 років.
Мобілізовані громадяни не будуть відразу відправлятися в зону АТО, а пройдуть загальновійськову підготовку (7-10 днів), відновлення бойових навичок (15 днів) та бойове злагодження (15 днів).
Влада неодноразово заявляла, що строковики-новобранці взагалі не будуть направлятися в зону АТО.
Також не будуть мобілізовані громадяни, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей. Також мобілізації не підлягають аспіранти, студенти та «заброньовані» підприємствами люди.
Коментарі
коментарів немає