Покращення роботи патрульно-постової служби, зміну покарання за адміністративні порушення та відновлення витверезників – про це сьогодні під час круглого столу говорили громадські активісти з керівництвом волинської міліції.
Зокрема працівників ППС пропонують забезпечити відео та аудіофіксуючими засобами, мовляв завдяки цьому правопорушники будуть поводитися більш адекватно, а міліціянти зможуть це використовувати як доказ правильності своїх дій.
«Коли людина бачить, що його знімають на відео, вона починає поводити себе більш адекватно. Крім того у патрульного завжди буде доказ, того хто і як скоїв правопорушення», - зауважив представник «Самооборони Волині» Олександр Ніколайчук.
Хоча навколо цього питання одразу ж розгорілася ціла дискусія. Начальник міліції області Петро Шпига наголосив на тому, що в суді дуже рідко відеозапис визнають доказом.
Втім представник «Самооборони Волині» Олександр Ніколайчук наочно продемонстрував портативну камеру, яка, за його словами, дуже зручна у користуванні, і обійшлася активістам усього 90 доларів, у тому числі й з доставкою з Китаю до Луцька.
Таке нововведення сподобалося начальнику Волинської міліції Петру Шпизі і він запевнив, що у рамках так званого пілотного проекту обов’язково розгляне питання щодо забезпечення патрульно-постової служби портативними відеокамерами.
Заступник начальника луцького міськвідділу Володимир Солоненко запропонував відновити витверезники і зауважив, що найбільше випадків домашнього насильства та інших правопорушень скоюють саме люди напідпитку. А з відновленням витверезників можна буде попередити багато злочинів та трагедій.
«Буває часто, що до нас дзвонять і кажуть, що лежить п’яний чоловік, ми приїхали його забрали, але згідно законодавства ми не маємо права його затримувати більше ніж на три години. Так само і в ситуації з домашнім насильством. Ми приїджаємо на виклик і забираємо п’яного дебошира, через три години ми його відпускаємо, а потім його сім’я знову дзвонить і ми знову мусимо його забирати. Але бувають і гірші випадки», - зауважив Володимир Солоненко.
Як приклад міліціянт нагадав ситуацію, коли жінка відрізала голову своєму співмешканцю, який, як з’ясувалося згодом її постійно лупцював.
Зрештою, учасники круглого столу зійшлися на тому, що усі пропозицію потрібно належно юридично оформити і подати на розгляд депутатам Верховної ради.
Коментарі
коментарів немає