Плата за землю в 2015 році нараховується та сплачується із застосуванням ставок земельного податку 2014 року з урахуванням коефіцієнта індексації 1,249, - інформує прес-служба ГУ ДФС у Волинській області.
Про це учасників тематичного навчання для керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств Волині поінформувала перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Тетяна Харченко.
Оскільки плата за землю відноситься до місцевих податків і зборів і є обов’язковою для встановлення місцевими радами, то під час ухвалення рішень, що будуть чинними вже в наступному бюджетному році, варто врахувати 3 важливі моменти.
«Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки. Разом з тим, ставка податку за земельні ділянки які, перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання, крім державної та комунальної форми власності, встановлюється у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки», - зазначила Тетяна Харченко.
Закон передбачає, що ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі в області.
«Щодо орендної плати за землю, то орендаторам варто врахувати, що її розмір встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки», - підкреслила Тетяна Харченко.
Перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області також звернула увагу , що пільгові ставки з плати за землю, які були встановлені Податковим кодексом для окремих категорій земель, відмінено, а також значно зменшено кількість пільговиків – юридичних осіб.
Коментарі
коментарів немає