У Луцьку відбувся семінар «Організація доступу до публічної інформації в органі влади». Повідомляє «Волинська правда».
Семінар відбувся за сприяння Держкомітету телебачення і радіомовлення України, Центру політичних студій та аналітики, а також за підтримки уряду Канади та проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі». Цільовою аудиторією семінару є представники місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування – керівники апаратів РДА, представники райрад та виконкомів міськрад Волинської області. Метою семінару є надання цій категорії громадян експертної допомоги з питань практичного впровадження Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Учасників семінару привітали перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик та керівник апарату Волинської ОДА Дмитро Дубняк. «Хоч зараз в Україні йде неоголошена війна, але вона рано чи пізно завершиться, завершиться нашою перемогою, бо із нами правда, а де правда – із тими Господь. І наша Українська Держава розцвіте. Вже відбувається люстрація органів влади, і ми сподіваємось, що систему влади нам вдасться поміняти. У процесі люстрації виникне багато вакансій, і це дорога вам, молодим, які не застали радянської системи і на яких не вплинула та система, яка існувала і донедавна ,у якій панувала корупція і кругова порука. Були і є «білі ворони», які працювали та працюють чесно. І, я сподіваюсь, що ця тенденція запанує», - сказав перший заступник голови Волиньради Олександр Пирожик.
У своїй доповіді представник Держкомітету телебачення і радіомовлення України Ганна Красноступ ознайомила присутніх із законодавчим підґрунтям права вільного доступу до публічної інформації. Воно, зокрема, ґрунтується на Законі України «Про доступ до публічної інформації», який вступив у дію 9 травня 2011 року. До слова, за змістом цього Закону, Україна посідає у рейтингу 11 місце серед 93 країн, де відповідні закони існують.
Упродовж тренінгу його учасники також ознайомились із питанням такої складової інформаційного життя суспільства як «інформація із обмеженим доступом», тобто конфіденційна, службова, а також та, що містить державну таємницю.
Коментарі
коментарів немає