Упродовж 2014 року від мешканців Волинської області до облдержадміністрації надійшло 2 тис. 962 звернення, що на 304 звернення більше, ніж за 2013 рік (2658). Із них 2390 – письмові. Удвічі збільшилась кількість усних звернень: 572 цьогоріч, що на 315 більше, ніж у 2013-му. Із них – 145 звернень зареєстровано через «Телефон довіри», - інформує прес-служба облдержадміністрації.
У відділі роботи зі зверненнями громадян облдержадміністрації відзначають: у зв’язку із загостренням суспільно-політичної ситуації у державі суттєво збільшилась кількість громадян(а це – родичі мобілізованих та загиблих військовослужбовців, волонтери, військовослужбовці, представники громад районів та громадських організацій, вимушені переселенці із районів проведення АТО), які щоденно звертались до керівництва облдержадміністрації. Також зафіксовано збільшення колективних звернень. Найбільше їх надійшло від мешканців Луцька, Ківерцівського та Луцького районів. Масовими були колективні звернення щодо кадрових призначень на керівні посади місцевих органів влади, демобілізації або ротації військовослужбовців, які перебували в зоні АТО.
При цьому збільшилась кількість анонімних звернень. Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» такі звернення не реєструютьсь, проте розглядаються керівництвом облдержадміністрації.
- Найбільше звернень надійшло від мешканців Ківерцівського (217), Ратнівського (201), Луцького (180), Турійського (180) районів та міста Луцька, – повідомила Оксана Матвійчук, начальник відділу роботи зі зверненнями громадян облдержадміністрації. – Також побільшало звернень від мешканців Горохівського, Маневицького, Іваничівського районів. Дещо зменшилась від жителів Ковельського району та міста Ковеля.
Від найменш соціально захищених верств населення (інваліди, учасники війни та бойових дій, вимушені переселенці із районів проведення АТО, пенсіонери, багатодітні сім’ї, одинокі матері, метері-героїні) надійшло 783 звернення. Серед питань, котрі є особливо болючими для цієї категорієї громадян – збільшення розміру пенсій, надання соціальних пільг та матеріальної допомоги, субсидій.
- Проаналізувавши зміст звернень, можна сказати, що складна суспільно-політична ситуація вплинула на спектр і характер основних питань, із якими звертались мешканці області до керівництва облдержадміністрації, – продовжує Оксана Федорівна. – Актуальними для мешканців області залишаються питання соціального захисту, комунального господарства, сільського господарства та землекористування, охорона правопорядку, обороноздатність та мобілізація, житлова політика, охорона здоров’я. Для більшості мешканців районів не втрачають ваги питання сільського господарства і землекористування, соціального захисту та комунального господарства.
Коментарі
коментарів немає