Підприємці, які були присутні під час засідання Громадської ради, звинуватили пана Андрейківа у «подвійних стандартах». Мовляв, з одного боку митники декларують чесність та порядність, зміни до законодавства, а з іншого – неугодних підприємців, які не погоджуються платити хабарі, заносять до «чорних списків», а як помста - процедуру оформлення штучно затягують.
Нагадаємо, Громадська рада при Державній фіскальній службі минулого тижня розглянула роботу Волинської митниці і, зокрема, її керівника Андрія Андрейківа. Власне, це питання вирішили не перетворювати на «балаган» або «зведення рахунків», а розглянути як «звіт митниці».
Так, члени Громадської ради заслухали звіт виконувача обов’язків начальника Волинської митниці Андрія Андрейківа, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Начальник одразу ж почав розповідати: торік Ягодинська (нині Волинська) митниця адмініструвала до держбюджету майже півмільярда гривень, проти 170 мільйонів (як у попередні роки). А на 2015 рік плани збільшуються на 15%. Однак згодом він додав: індикативні показники не 2014 рік не виконані.
Андрейків переконував: раніше митники займалися лише оформленням митних декларацій. Тепер же вони мають вникати в господарську діяльність підприємств, аби розуміти, що таке офшорні компанії, сумнівні кредити. Мовляв, нині з’явилося чимало підприємств-мігрантів або «кочівників»: суб’єктів господарювання, які зареєстровані в інших регіонах країни, однак приїздять оформляти на Волинь, не виключено, для того, щоб знизити митну вартість товарів. Тому часто митне оформлення затягується, оскільки митники мають з’ясувати, чому саме через Волинську митницю йде той чи інший товар.
Виконувач обов’язків начальника митниці не заперечив: підприємці можуть обирати будь-який митний пункт, але якщо приїздять фірми з інших регіонів, то митники мають вивчати господарську діяльність підприємств.
Він зазначив: в області «підвищений рівень криміногенної обстановки». Нині вже зареєстровані 11 повідомлень про кримінальні правопорушення на кордоні. А щоб вирішити спірні питання пропонує здійснити спільне засідання митників. Суб’єктів бізнесу та представників закордонних бізнес-асоціацій.
Однак, підприємці, які були присутні під час засідання Громадської ради, звинуватили пана Андрейківа у «подвійних стандартах». Мовляв, з одного боку митники декларують чесність та порядність, а з іншого – неугодних підприємців, які не погоджуються платити хабарі, заносять до «чорних списків», а як помста - процедуру оформлення штучно затягують.
Нагадаємо, на Волині зріє конфлікт між посадовцями митниці та імпортерами. Невдоволення роботою висловили представники ГО «Всеукраїнська асоціація імпортерів автомототехніки», які вимагали відставки виконувача обов’язків начальника тоді ще Ягодинської митниці Міндоходів (нині – Волинської митниці Державної фіскальної служби) Андрія Андрейківа.
Згодом керівництво Волинської митниці встигло поконфліктувати з підприємством «АвтоВестГруп», яке облаштувало на Волині митний склад і прагне влаштувати й місце доставки із зоною митного оформлення, але на це не отримує дозволу митниці. Потому виник конфлікт між митниками та ТзОВ «Трансгруп ФК». А у ДФС заявили про розкриття схеми незаконного розмитнення автомобілів на Волинській митниці. Мовляв, за окрему плату деякі митники допомагали подешевше розмитнити б/в автомобілі.
Поговорив Андрій Андрейків і про корупцію на митниці. Так, з його слів, проти одного працівника відкрите кримінальне провадження, нині триває досудове слідство. Крім того, до близько 40 працівників застосовані дисциплінарні засоби. Мовляв, часто митники звикли ставитися до своїх обов’язків не як до відповідальної роботи, а як до можливості заробляння. «Чомусь кожна мама хоче, щоб її дочка вийшла заміж за митника», - додає керівник митниці.
Власне, переконує начальник, вже винесена ініціатива про те, щоб внести зміни до постанови Кабміну про позачергову атестацію працівників. Аби в комісію з переатестації включали і представників громадськості, а саму переатестацію проводити після надходження 3-х або більше звернень громадян. Крім того, митники ініціюють зміни до постанови про порядок службового розслідування.
На митниці наразі вже здійснили 16 службових розслідувань. Як результат - до головного управління ДФС внесене подання про проведення позапланових перевірок, загальною сумою 3 мільйони гривень. Але виявлені порушення, каже Андрейків, не могли бути без діяльності посадових осіб.
А на питання, як можуть працівники з посадовим окладом 3,5 тисячі гривень знімати квартиру в Ковелі (бо сам з Києва) і приїздити на митницю своїм джипом, начальник митниці відповів наступне: «Щодо працівників, які приїздять з інших регіонів у встановленому порядку: на мою думку, якщо приїздять з іншого регіону туди, де немає сватів і родичів, то вони позбавлені впливів на вчинення нею обов’язків. Потім ці люди будуть ротовані. Але критика небезпідставна. Люди в нас не святі. Однак митна служба адмініструє до держбюджету 50% доходів», - виправдовується він.
Зауважимо, Андрію Андрейківу загрожує звільнення. Принаймні про це заявляють члени антикорупційного комітету Верховної Ради, оскільки той взявся перевіряти діяльність Волинської митниці та її керівника.
Відтак, зважаючи на те, що над питанням працюватиме цілий комітет нардепів, члени громадської ради запропонували здійснити розширене засідання профільної комісії ради разом з членами антикорупційного комітету ВР.
Коментарі
Без таємниць,- Потерпілі діти !
02.02.2015 19:29:21
Ой цк ж Андрейкін А.І., і ще той " патріот " !