У сховищах області можуть укритися лише понад 200 тисяч осіб, а процесу обладнання нових приміщень цивільного захисту перешкоджає те, що підвали використовуються як підсобні приміщення.

Про це йшлося під час наради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо підбиття підсумків роботи у сфері цивільного захисту в 2014 році та визначення основних завдань на 2015 рік, що відбулася 4 лютого, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Начальник управління з надзвичайних ситуацій Волинської облдержадміністрації Василь Ромко повідомив, що питання стану захисних споруд в області торік розглядалося під час засідання колегії ОДА. Наразі фонд захисних споруд Волині становить 829 одиниць, загальною місткістю 202 271 особа, серед них - 94 сховища, 188 протирадіаційних укриттів, 547 підвальних та заглиблених приміщень. Під час здійснення технічної інвентаризації захисних споруд встановлено, що 66 приміщень, вибраних для пристосування в них протирадіаційних укриттів, не обладнані відповідно до вимог, не мають відповідної технічної документації та не можуть бути пристосовані під ПРУ. Їх перевели до категорії найпростіших укриттів. З урахуванням цього рішення за станом на 1 січня здійснили інвентаризацію 205 з 282 захисних споруд (72,7% від тих, які підлягають технічній інвентаризації).

Своєю чергою, заступник Ковельського міського голови Петро Ющук повідомив, що протягом 2014 року план заходів підготовки цивільного захисту міста загалом виконаний. Так, відповідно до плану основних заходів, перевіряли стан цивільного захисту на об’єктах господарської діяльності. Окрім цього, у Ковелі розташовані 33 захисні споруди (серед них - 25 сховищ та 6 протирадіаційних укриттів, в яких можна сховати до семи тисяч осіб).

Серед проблемних питань - забезпечення навчання з питань цивільного захисту посадових осіб суб’єктів господарювання комунальної власності та здійснення підготовки населення до надзвичайних ситуацій. Так, ці курси платні і не завжди вдається забезпечити присутність представників цих суб’єктів господарювання (не всі організації погоджуються безплатно відправляти на курси працівників).

Іншу проблему становить організація роботи зі дообладнання та спорудження підвальних та інших заглиблених приміщень для укриття населення. Значна частина підвалів житлових будинків переобладнані під підсобні приміщення і це створює у перспективі проблему для укриття населення.

Довідка: населення Волинської області на 1 липня 2014 року становило 1 042 271 осіб (2.28% загальноукраїнського населення)
Міське населення становить 544 632 осіб (52.3%), сільське 497 639 осіб (47.7%).
Середня густота населення - 51.7 чол/км²