Луцькі народні обранці одноголосно підтримали рішення Верховної Ради України щодо визнання Російської Федерації державою-агресором, а так званих «ДНР» і «ЛНР» - терористичними організаціями.
Про це стало відомо під час позачергової 70-ї сесії Луцької міської ради сьогодні, 4 лютого, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Зокрема, в заяві Луцької міської ради щодо підтримки Звернення Верховної ради до Організації Об’єднаних націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї НАТО, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Росії державою-агресором йшлося про те, що саме з допомогою Росії, яка підтримує діяльність самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» відбувається порушення територіальної цінності України та ведеться війна проти українського народу.
Автором проекту рішення став міський голова Луцька Микола Романюк. Як зазначив мер, вже неодноразово звучали слова про те, що так званий «сусід» веде війну проти України. Також зауважив, що самопроголошені «ЛНР» та «ДНР» вбивають мирних людей, порушують цілісність країни та ведуть терористичну діяльність. Насамкінець, закликав лучан до єдності та зауважив, що потрібно турбуватись про тих, хто боронить країну і хто поклав за неї життя.
«Сьогодні ми з вами повинні ще раз і ще раз згадати всіх тих, хто загинув за свободу і незалежність країни, віддати їм шану пам’яті. Ми повинні зробити максимум для того, аби сім’ї, які залишились без годувальників, не мали ніяких проблем», - зауважив міський очільник.
Депутат міськради Роман Романюк попрохав мінімізувати вислови колег та не робити на цьому піару. Мовляв, найкращою демонстрацією своєї позиції буде відповідний голос депутата. Але цієї думки народні обранці, вочевидь, вирішили не дослухуватись.
Опісля депутат Юрій Вега запропонував доповнити звернення пунктом щодо тих нардепів, які не голосували за аналогічний закон у Верховній Раді України. Зокрема, депутатів від Волині Ігоря Єремеєва,Степана Івахіва та Сергія Мартиняка.
«Треба їх відзначити тут і зазначити, що їх позиція підлягає осуду. А решта все (що стосується звернення про визнання Росії країною-агресором, - авт.) - правильно і вірно», - резюмував він.
Своєю чергою депутат міськради Андрій Осіпов своєю чергою зауважив, що таке рішення міськради є дублюванням відповідного рішення, яке вже прийняла Верховна Рада Україна. Окрім того, розкритикував зміст рішення:
«Текст рішення, не інакше як водою, назвати неможна. Бо там немає ні одної конкретної речі».
Міського голову Андрій Осіпов назвав «великим демократом» пригадавши, що у свій час міський голова закликав не вносити політичних проектів рішення, а займатись містом.
«Міський голова не голосував за проект рішення щодо припинення переслідування Юрія Луценка і Юлії Тимошенко. На сцену він Євромайдану вийшов через 2 дні після того, як це зробили мери інших міст. Чому? Бо він вичікував. Проте, нині бачимо проект рішення, яке вносив «великий демократ».
Депутат Олександр Пиза закликав колег до єдності та заявив, що від спроб використати це як можливість одне одного розкритикувати, виграє лише ворог:
«Ми мавпуємо рішення, яке вже зробила Верховна Рада. Давайте не перетворюйте це в клоунаду, бо таким же чином можна завезти і розстріляти депутатів міськраді, які відсутні через хворобу чи поважні причини. Давайте не перетворювати це на абсурд».
Попросив не спекулювати на питанні проекту рішення і депутат Павло Данильчук. Разом з тим зазначив, що не потрібно закривати очі на діяльність окремих нардепів. Зокрема, тих же Єремеєва, Івахіва та Мартиняка, окремі з яких голосували і за криваві закони 16 січня голосували. З його слів, цю думку поділяють і бойові побратими, які відстоюють територіальну цілісність України на Сході.
Попри жваві дискусії в сесійній залі та взаємні звинувачення у піарі на війни, депутати одноголосно підтримали проект рішення щодо звернення – «за» проголосували всі 47 депутатів.
Проте, дискусії щодо того, чи варто засуджувати дії Мартиняка, Єремеєва та Івахіва, тривали ще довго.
Наприклад, таке рішення Роман Романюк назвав нелогічним. Адже таким чином, з його слів, Луцька міська рада ставить себе вище за облраду.
З цим не погодився Андрій Осіпов, який зазначив, що місцеві ради ніколи не були вищі за юрисдикцією від міської ради. Разом з тим заявив, що поправка щодо нардепів, які не голосували, є необхідною. Адже йдеться про рішення державної ваги.
На це Сергій Сівак закликав називати речі своїми іменами:
«Ми говоримо про людей, які представляють Волинь у Верховній Раді. По позиції цього нардепа будуть судити про настрої цілої області. Я не бачу в цьому нічого кримінального – ми засуджуємо людей, які були зобов’язана прийти в сесійну залу, але не зробили цього».
Проте, у відповідь депутат Євгеній Ткачук заявив, що позиція деяких депутатів є псевдо-патріотичними, натякнувши на самого Сівака.
«Коли голосували за надання земельних ділянок для учасників АТО, не проголосував один з депутатів. І це – попередній доповідач! (Сергій Сівак, - авт.)», - емоційно заявив він.
Зрештою, депутати не підтримали доповнення звернення засудженням нардепів, в тому числі з Волині, які не проголосували за аналогічне рішення у ВРУ.
Павло Данильчук передав секретарю міськради Сергію Григоренку звернення від учасників АТО та волонтерів, які запропонували, все ж, засудити дії депутатів Мартиняка, Івахіва та Єремеєва, які не голосували за визнання Росії агресором. Дальничук запропонував голосувати за цю правку поіменно, народні обранці погодились на це. Але рішення доповнити звернення так і не підтримали.
Коментарі
лучанин
04.02.2015 22:41:43
Позорище, а не депутати! Всі вони продажні, всі кормляться з рук єрємєєвих, івахових, мартиняків. Вони бояться назвати їх прізвища. Та скоро кінець цій продажній бютівсько-романюковській раді.