Активісти Самоооборони Волині провели моніторинг цінової політики основних точок продажу військового одягу у місті Луцьку. Саме у цих місцях одягаються бійці української армії. Часто це люди, яких тільки мобілізували, і які не орієнтуюються у цінах взагалі. Як показав результат доводиться викладати кругленьку суму, аби спорядитися на службу в зоні бойових дій, - повідомляє прес-служба організації.

Неодноразово під час пошуку необхідного одягу для бійців української армії активісти Самооборони Волині стикалися із різною ціновою політикою у продажі мілітаристичного одягу. Часто чули нарікання бійців, що у Луцьку купівля одягу обходиться доволі недешево. Самі активісти намагаються для допомоги бійцям закупляти армійський одяг якомога дешевше та якісніше. Доводиться шукати за межами міста, області і країни.

Проте неодноразово ми чули нарікання бійців, які приходили на штаб організації, що ціни на ринку Луцька завищені, і бійці не можуть дозволити собі такі покупки. В армії ж видають неякісну форму та взуття, що швидко зношується. Така ситуація змушує бійця або купувати дорого речі, або йти до волонтерів.

Тож, самооборонівці вирішили самі перевірити, які ж ціни нині на армійський одяг, адже розпочалася четверта хвиля мобілізації і сотні новоспечених солдатів шукають нині собі в що одягнутися.

«Старий ринок»

Лоток № 1

Відвідуємо один із лотків на «Старому ринку». Всім у Луцьку відомо, що це зона, де продають не новий одяг. Проте – це одне з місць, яке відвідують у першу чергу, коли шукають армійський одяг.

Продавчиня каже, що берці марки «Едельвейс» (автрійські гірські) коштують 1200 гривень. Нові ж обійдуться у 1400 гривень. Форма: кітель і штани коштує 550 гривень. До форми куртка (не зимова) – 550 грн. Форма Multicam (кітель і штани – 650 грн., куртка – 650 грн.)

Лоток № 2

Тут кітель (частина форми) коштує від 100 грн. і вище. Куртка з підкладкою (осінньо-весняний варіант, одягається на кітель) – 1500 грн.

Магазин на вулиці Глушець

Тут ціна на б/у форму подібна. Так кітель і штани обходяться у 500 грн. Ціну на не нові берці називають у євро: в середньому 35-40 євро (приблизно, 700-800 гривень).

Магазин у ТЦ «Варшавський»

Форма тут коштує близько – 750 гривень. Продавеь уточнює, що це штани та легка куртка, а кітель, якщо купує солдат, буде в подарунок. Ціна на берці не відрізняється від попередніх продаців – від 600 гривень. Якщо говорити про куртку (німецький «бундес»), то вона обійдеться у 750 гривень.

Варто також зауважити, що ціни різняться, в залежності і від фірми, яка випустила той чи інший одяг. Чим дорожча фірма, тим вища ціна навіть на її уже не нові речі.

«Найбільш головна проблема, не знаю як де, але в Луцьку речі хоч і є, але ціни на них підняті. Вони (продавці – авт.) скидують це на те, що його ніде немає і його дуже важко дістати, а в них воно є. На Старому базарі є люди, які навіть у євро продають. Коли приходиш і говориш, що «я такий-то такий-то і їду туди-то туди-то, може скинете щось?» Не хочуть знижувати, бо типу євро таке і кажуть, що цей одяг десь з Італії, Німечинни. Звичайному громадянину, який вирушає на війну… Я не знаю, де він такі гроші візьме», – каже учасник бойових дій на Сході Дмитро Шелест.

Неодноразово він звертався про допомогу, приводив своїх колег із Національної гвардії. Дмитро упродовж останніх місяців допомагає своїх побратимам із пошуком військового одягу і підтверджує, що одягтися армійцю у спецодяг не по кишені.

«Приблизна ціна бійця на АТО це – вцілому кілька тисяч гривень. Це: форма (штани і кітель), тепла куртка, зимові берці, тактичні рукавиці, особиста аптечка, шкарпетки, термобілизна, нижня білизна, шапка. До пракладу, звичайна куртка від 1200 до 1600 коштує. От ходив берці дивитися «бундеси» 2005-го року, то мені пропонували за 1000-1200 гривень. Ходив шукав куртку «Аляска». Мені сказали ціну – 1500 гривень», – каже боєць.