Традиційно на рак більше хворіють жителі міст, ніж сіл. Про це інформує «Волинська правда».
Протягом останніх трьох років (2012-2014рр.) онкозахворюваність на території Волинської області знизилась, даний показник знаходиться в межах 273-275 чоловік на 100 тисяч населення.
На першій-другій стадії захворювання виявляється більше половини хворих (52-54%), смертність від онкологічних захворювань не перевищує 137,0 на 100 тисяч населення, 5 років і більше – живуть 60,3% хворих, а спеціальне лікування проводиться 2/3 пацієнтів (70,0-72,9%).
При профілактичних оглядах в 2014 році було виявлено 23,5% хворих (В Україні у 2013 році відповідний показник складав 30,5%). Основна маса - це хворі із раком шкіри, нижньої губи, молочної залози, шийки та тіла матки, меланоми. Хворі з раком глотки, стравоходу, гортані, товстого кишківника, легень виявляються на профілактичних оглядах дуже рідко. На жаль, люди із цими хворобами часто помирають до року, смертність складає від 45% до 70,0% і більше.
Нині у Волинському обласному онкологічному диспансері ведеться активна робота по підвищенню ефективності профоглядів на місцях. Лікарі виїжджають в районні лікарні та ФАПи, де сумісно з місцевими спеціалістами проводять профілактичні огляди населення. Взято під контроль роботу чоловічих і жіночих оглядових кабінетів.
Дні боротьби з раком, які щорічно проводяться в Україні, повинні привернути увагу населення до первинної профілактики раку, а саме до впровадження здорового способу життя, яке включає відмову від куріння, надмірного вживання алкоголю, переїдання, уникання стресів на роботі і вдома. Кожна людина повинна займатися спортом, приділяти увагу активному відпочинку переважно на природі, уникати впливу шкідливих факторів зовнішнього середовища. Усі дорослі громадяни країни повинні раз в рік пройти профілактичний огляд з обов’язковою участю онколога. При наявності передпухлинних захворювань – обов’язкове їх своєчасне лікування.
Слід відмітити, що в порівнянні з минулими роками (про це свідчить і загальна світова тенденція) спостерігається стабілізація показника ранньої діагностики, зниження занедбаних форм раку, зниження смертності хворих до року та покращення показників виживання після лікування.
Захворюваність жителів міст, в порівнянні з 2010 роком, знизилась на 3,4%, а сільських жителів – зросла на 3,3%. Традиційно, захворюваність міського населення переважає захворюваність сільського і в 2014 році, як і в усі попередні роки, та складає відповідно 298,5 та 247,3 на 100 тис. населення.
Коментарі
коментарів немає