У Київ несподівано їдуть президент Франції Франсуа Олланд та канцлер Німеччини Ангела Меркель. У ЗМІ з’явилися чутки, начебто вони везуть Петру Порошенку варіант Придністров’я для Донбассу, себто, конфлікт заморожуватиметься. Водночас у Києві з президентом України зустрічався державний секретар США Джон Керрі, - пишуть Факти.

Він висловив надію, що за кілька днів на передовій ситуація стабілізується. На які висновки наштовхують несподівано високі гості у Порошенка? Невже є план, і лідери Заходу приїхали його озвучувати? Цілком схоже на правду, якщо зважити на той факт, що після Києва Меркель і Олланд летять у Москву. А ще згадаймо слова Андрія Ілларіонова, який удень прогнозував наступ Путіна на Київ (зрештою, президент РФ скликає навчання резервістів армії).

Політолог Юрій Палійчук пояснює, який мир привезли у Київ закордонні гості - федералізацію. Явище, якого так бояться українці, а водночас підтримують владні очільники на місцях. Крім того, на сьогоднішній зустрічі Порошенко, за словами Керрі, пообіцяв підтримувати спеціальний статус Донбасу, указ про скасування якого був підписаний ще в листопаді.

- Якщо візит Керрі був анонсований, то приїзд Англеи Меркель і Франсуа Олланда – повна несподіванка. З точки зору дипломатії, такий несподіваний візит – нонсенс. Таке буває дуже рідко. А це свідчить про те, що є умови, які змусили лідерів Франції та Німеччини терміново прибути до Києва. І, на мою думку, причина – плани Путіна, які стали відомими лідерам Заходу, - говорить Юрій Палійчук.

Тональність заяв свідчить про те, що західний світ готовий іти на поступки Москві. Ні Путін, ні Лавров ніколи не приховували, що їхня мета – федералізація України і її неприєднання до західних структур.

В принципі, Олланд дав зрозуміти, що вони готові на такі умови. А формулювання про мирний план щодо територіальної цілісності України, означає, що Донбас залишається у складі України, але в якості суб’єктів федерації. Можливо усе це назвуть децентралізацією, щоб пом’якшити формулювання. Але суті це не міняє. Проросійські сили отримають право вето і відносну самостійність. А це саме те, що потрібно Москві. Але, найгірше для нас навіть не федералізація, а процеси, які можуть початися у зв’язку з такими намірами. Президента Порошенка фактично ставлять на шпагат, з якого буде складно вийти. Бо з одного боку у нього Путін, який погрожує повномасштабною війною і наляканий Захід, а з іншого боку – народ, який не сприйме такий варіант, за якого ми воювали не зрозуміло за що. Але ще не факт, що Путін не захоче більшого. Він ж розуміє, що Захід здався і може вимагати більшого.

Саме цікаво, що в такому випадку Захід не має іншого варіанту, ніж погоджуватися. Слабких не жаліють. Слабких добивають.

- У Порошенка є вибір відхилити проект федералізації? - Може. Але, в такому випадку він не отримає кредити МВФ.

- Тобто, або війна з Путіним, або федералізація?

- Так. Або війна, або політичне рішення, яке передбачає федералізацію, особливий статус «ДНР» і «ЛНР» в складі України відмову від Західного вектору і можливо ще щось. - Скільки часу на ухвалення рішення?

- Рішення уже прийняті. До суботи, коли ми маємо підписувати меморандум з МВФ, вони будуть остаточно ратифіковані.

- А озвучені?

- До кінця тижня. Можливо, навіть завтра.

- Порошенко після цього - політичний труп?

- Порошенко на шпагаті. Перші, хто почнуть його топити - це його партнери по коаліції.

- Рішення щодо федералізації означатиме припинення бойових дій, кредити МВФ, але соціальні проблеми не вирішуватиме?

- Це означатиме припинення бойових дій і те, що цього року не буде дефолту. Але, це не означає, що вирішаться усі наші проблеми.