Необхідно посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо мобілізації та затвердити план заходів із національно-патріотичного виховання молоді. На такій думці зійшлися учасники наради з питань проходження мобілізації, що відбулася учора, 4 лютого 2015 року, у смт. Шацьк під головуванням радника голови облдержадміністрації Бориса Кондратюка, - інфрмує прес-служба волинської міліції.

До обговорення особливо актуального нині питання – особливостей проведення 4-ї хвилі мобілізації – також долучилися керівники Шацького району, голови селищної та сільських рад, представники правоохоронних органів та Любомльського об’єднаного районного військового комісаріату, депутати обласної та районної рад, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, установ і організацій, духовенство, громадські та волонтерські організацій та засоби масової інформації.

Так Борис Кондратюк наголосив, що сильна армія – єдиний механізм, який зможе зупинити агресора та зберегти територіальну цілісність України. Оскільки, супротивник всіма силами намагається зірвати мобілізаційні процеси, влада докладає максимум зусиль, аби цього не допустити.

- Маємо розуміти доцільність тих заходів, які нині здійснюються у державі, – підкреслив Борис Климович. – Влада спільно з комісаріатами робить усе можливе, аби не допустити тих помилок, які мали місце під час попередніх черг мобілізації і призвели до тих наслідків, які маємо сьогодні. Наразі робота проводиться більш планово та виважено. Наша мета – набрати до війська здорових солдатів, які вже отримали відповідні спеціальності та готові захищати кордони своєї держави.

Також радник голови облдержадміністрації запевнив: позиція волинської влади чітка – мобілізація повинна проходити без зловживань та корупції. Одначе закривати очі на відповідні дії ніхто не буде. Випадки у військкоматах, що набули суспільного резонансу, – яскраве тому свідчення. Варто наголосити, що голова облдержадміністрації Володимир Гунчик дав вказівку провести низку нарад у районах, аби провести роз’яснювальну роботу, обговорити хід мобілізації, почути проблеми та пропозиції, аби в подальшому врахувати у роботі.

Якщо ж говорити мовою цифр, то саме на Волині найменше добровольців – всього лише 1%.

- Що ж стосується Шацького району, тут статистика невтішна, – зауважив Борис Кондратюк. – На сьогодні із 450 підготовлених військовослужбовців, які невдовзі відправляться на Схід, лише один мешканець району. Ми розуміємо, на це є певні об’єктивні причини, зокрема й відсутність голови райдержадміністрації та інших керівників. Проте Володимир Гунчик видав доручення, згідно з яким керівники апаратів виконують функції голів райдержадміністрації, а відтак є можливість працювати злагоджено й успішно виконувати поставлені завдання. Зрештою успіх мобілізації залежить не лише від військових комісаріатів, але й від злагодженої роботи представників усіх гілок влади.

Так згідно Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» місцеві органи виконавчої гілки влади та органи місцевого самоврядування організовують своєчасне оповіщення й прибуття громадян, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації, забезпечують доставку техніки на збірні пункти та у військові частини, сприяють військовим комісарам у їх роботі. У свою чергу, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад також планують, організовують і забезпечують мобілізаційну підготовку та мобілізацію на території відповідних населених пунктів.

- Кожен учасник наради повинен зрозуміти покладену на нього відповідальність, – наголосив Борис Кондратюк. – Адже нині стоїть питання збереження цілісності держави. Потрібно працювати на випередження і більше не допускати тих фактів, які мали місце у районі. Якщо ми не мобілізуємося і не зробимо висновків, то бойові дії, які зараз відбуваються на Сході, невдовзі можуть розгорнутися й тут.

Зі слів керівника апарату Шацької райдержадміністрації Лариси Васейчук, у зв’язку з інцидентами під час вручення повісток в селах Мельники, Пуща та Затишшя, з місцевими жителями кілька разів зустрічалися. Окрім того, в районі посилили інформаційно-роз’яснювальну роботу. Зокрема до друку готується листівка-вкладка з інформацією щодо важливості проведення заходів мобілізації та прав, обов’язків і соціальних гарантій військовослужбовців та членів їх родин.

Т.в.о. військового комісара Любомльського ОРВК Ігор Шепелєв повідомив: виписано 490 повісток, із них 195 вже вручено. На медичний огляд прибула 21 особа, з яких 6 – придатні, 7 – не придатні, 8 відправлено на додаткове обстеження. Варто зауважити, що повістки також отримали депутати районних, сільських та селищних рад краю. Окрім того, військовий комісар зазначив, що на сьогодні в районі жодне бойове завдання з поставки мобілізаційних ресурсів не виконано. Причина – недостатня робота з громадою. Відтак Ігор Миколайович запропонував створити Раду оборони району, на засіданнях якої щодня будуть аналізувати завдання, які стоять перед командуванням. Також в сільських та селищних радах необхідно терміново провести звірку обліку військовозобов’язаних запасу.

У свою чергу, т.в.о. обласного військового комісара Роман Кулик наголосив: під час мобілізації перевагу слід надавати добровольцям, які мають право самі обрати бригаду, де бажають служити. Також слід звернути увагу на безробітних громадян. Крім того, аби покращити мобілізаційний процес, в районі необхідно провести кілька рекламно-інформаційних кампаній. Зокрема збільшити кількість соціальних білбордів.

Підсумовуючи, радник голови облдержадміністрації висловив сподівання, що у важкий для держави час спільними зусиллями влади, громади, комісаріатів та правоохоронних органів у Шацькому районі все ж таки вдасться виконати поставленні мобілізаційні завдання.