Список тих, хто має право на безоплатний проїзд у громадському транспорті Луцька налічує 10 категорій. Втім, не всі рішення Луцької міської ради виконують водії, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Нагадаємо, виконавчий комітет Луцької міської ради прийняв рішення «Про перелік категорій громадян, яким додатково надаватимуться пільги при здійсненні перевезень пасажирів у автобусах на міських маршрутах в місті Луцьку у 2015 році», від 17.12.2014 року № 731-1. Згідно з документом, на безплатний проїзд мають право такі категорії людей (при пред’явленні посвідчення):
- інваліди війни (з одним супроводжуючим інваліда першої групи);
- учасники бойових дій;
- особи, на яких поширюється статус члена сім’ї загиблого (померлого);
- діти-інваліди до 18-ти років (з одним супроводжуючим) та інваліди з дитинства першої та другої груп (з одним супроводжуючим інваліда першої групи);
- інваліди по зору та інваліди з ураженням опорно-рухового апарату першої та другої груп (з одним супроводжуючим інваліда першої групи);
- постраждалі від аварії на ЧАЕС першої категорії та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС другої категорії;
- ветерани ОУН-УПА;
- особи, визнані жертвами нацистських переслідувань, при пред’явленні відповідного посвідчення;
- громадяни, яким за рішенням виконавчого комітету міської ради видано посвідчення на право безоплатного проїзду в міських автобусах;
- почесні громадяни міста Луцька.
У рішенні вказано, що відповідальним донести інформацію до підприємців уповноважене управління транспорту та зв’язку міської ради. Також цей перелік повинен бути в кожному із транспортних засобів.
Втім, бувають випадки, коли лучани хочуть скористатися своїм правом на пільги й наштовхуються на опір водіїв: маму загиблого в АТО лучанина ледь не висадили з маршрутки.
Зі слів начальника управління Анатолія Миронюка, з водіями не проводять роз’яснювальну роботу з приводу того, хто має право на пільги, мовляв це їхній обов’язок знати.
«Є десь біля 30 категорій тих людей, які мають право на безоплатний проїзд, усі назвати не можу, бо не знаю. Щодо того, як ми інформуємо водіїв маршруток, я скажу так, що вони теж читають закон, відповідно, незнання закону не звільняє їх від відповідальності. Хоча міськрада й не здійснює роз’яснювальну роботу, водії мають бути поінформовані. Так, коли перевізник укладає договір, то він зобов’язаний інформувати своїх водіїв», - пояснює чиновник.
Анатолій Миронюк розповідає, що для того, аби люди могли скористатися своїм правом на безоплатний проїзд, вони повинні пред’явити водію посвідчення, яке видає міськрада окремим категоріям громадян, або ж мешканці, які отримали статус пільговика, повинні показати підтверджуючий документ.
Щодо конфліктної ситуації, яка виникла із мамою загиблого волинянина в АТО, начальник управління зауважив, що водія покарали, адже сім’ї, в яких є загиблі під час участі в АТО, мають право на безкоштовний проїзд. Каже, що їм посвідчення видають у департаменті соціальної політики Луцької міської ради.
Хто з лучан має право на пільговий проїзд СПИСОК
субота, 07.02.15 08:55Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає