Волонтери з Волині виявили солдата, який перепродував бронежилети куплені для бійців,  - пише Нововолинськ діловий.

««Кому війна, а кому мати рідна». Так кажуть солдати про темну сторону військових дій, зокрема, про мародерство.

Цей сюжет, попри його скандальність і багатство відзнятого матеріалу, ми з волонтерами вирішили не публікувати ще тиждень тому. Мовляв, для чого давати привід ворогам зайвий раз осудити нашу армію. Проте, як з'ясувалося, сепаратистів вистачає не лише на Сході, а й у тилу» - зазначають активісти.

«Більше тижня тому до Нововолинська за автофургоном прибули двоє бійців «Айдару». Оскільки місцеві майстри не встигли полагодити їм вчасно транспорт, вояки були змушені затриматися. Вирішили витратити вільний час із користю для фронту - організували збір коштів на підтримку штурмової роти свого батальйону.

Нині нагальною проблемою у айдарівців є зв'язок. Звичайні рації, котрі купували волонтери, в розвідку бійці не беруть, бо ці гаджети прослуховує ворог. Натомість справжня рація для військових коштує в Польщі від 11 тисяч гривень. Вирішили солдати пошукати спонсорів на кілька таких девайсів.

Доки шукали благодійників, надійшла інформація, що у селищі неподалік Нововолинська солдат колишньої 51-ї бригади продає бронежилети. Має їх із десяток, тож збуває за смішними цінами - від тисячі гривень. Волонтери здивувалися, відкіля це у бійця така кількість амуніції, та ще й за такими цінами, і вирішили провести власне розслідування...» - акцентують вони.

«До операції були залучені працівники СБУ, які мали «закрити» мародера у разі, якщо інформація підтвердиться.

Отак волонтери Дричик і Рязанов, а також бійці «Айдару» виїхали на пошуки недобросовісного солдата в одне із сіл неподалік Нововолинська. Почали розпитувати мешканців, чи, бува, не чули, де тут броники купити можна? Так і натрапили на слід. Проте з'ясували, що й на Волині живуть «сепаратисти». Мародера хтось попередив, і на приїзд волонтерів він чекав. Ховатися було нікуди, бо особу його уже встановили.

Звісно, солдат віддав бронежилети бійцям. До речі, їх уже носять вартові на 29-ому блокпосту. Розмова з мародером виявилася хоч і не короткою, але плідною. З'ясували, що солдат пройшов пекельні бої, був під Савур-Могилою. Зібрав на фронті амуніцію і прихопив її з собою, коли вертався додому. Нині він розкаявся й визнав, що негоже продавати бронежилети, які солдатам волонтери купували за гроші благодійників.

СБУшникам дали відбій. Хлопця не здали. Хоча його вже чекала військова прокуратура і в'язниця» - зазначають в дописі.

«Але ж ми розуміли, що солдат багато пережив і, мабуть, десь втратив моральні орієнтири. Проте перед нами він розкаявся і віддав крам тим бійцям, які нині воюють на Сході замість нього.

Отак би ця історія і скінчилася, якби не один нюанс. Волонтерів цікавило, хто ж попередив солдата про їхній приїзд? Хто покривав торгаша брониками?

З'ясували, що «сепаратистом» виявився односельчанин солдата. Довелося навідатися ще й до нього. Молодик напідпитку визнав, що попередив «чорного торговця», теж розкаявся і пообіцяв айдарівцям придбати військову рацію за 11 тисяч гривень. Він, мовляв, має свій бізнес (лазню, яку здає в оренду клієнтам), тож може надати бійцям такий подарунок.

Коли за кілька днів волонтери зателефонували «благодійнику», той нічого ствердного стосовно допомоги не сказав. Проте на телефонні номери Рязанова і Дричика від невідомих осіб почали надходити дзвінки з погрозами, а містом поповзли чутки про рекетирство й вимагання грошей. Зрозуміло, що це справа рук ображеного «сепаратиста», який кришувати мародера не соромився, а виконати чоловічу обіцянку і допомогти солдатам не схотів.

Отака історія, любі нововолинці. Війна триває і відкриває нам щораз жахливіші свої подоби. Солдати воюють. Волонтери працюють. Чиновники імітують» - пишуть волонтери.

«Сепаратисти і зрадники України проживають не лише на Сході. Є вони й серед нас. Вони розповсюджують чутки і дезінформацію, намагаючись підірвати нашу з вами довіру до тієї справи, котру ми всі робимо. Проте їх - одиниці, а нас багато» - йдеться у повідомленні.