Протягом березня 2014 року - січня 2015 року до міських, міськрайонних та районних центрів зайнятості Волині звернулись 492 особи, які вимушено покинули окуповану територію Автономної республіки Крим, міста Севастополя та перемістились із території зони АТО Донецької і Луганської областей, - інформує прес-служба Волинського обласного центру зайнятості.

За цей час працевлаштовані 140 осіб, в тому числі за направленням служби зайнятості знайшли роботу 117 переміщених.

Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці 16 переміщених осіб скеровані на професійне навчання та підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості. Навчання проводилось за професіями:

- «Комп’ютеризований бухгалтерський облік» (5 осіб), «Підприємець-початківець» (3 особи), «кухар», «кравець», «перукар-модельєр», «продавець продовольчих товарів»;

- 4 особи проходили навчання на виробництві (стажування) за професіями «кухар», «приймальник замовлень», «завідувач виробництва», «продавець непродовольчих товарів».

Залучено до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру 9 осіб. ).

Три особи отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для відкриття підприємницької діяльності, з них:

- 2 кримчан (реалізація пробіотиків у місті Луцьку та відкриття молодіжного кафе);

- луганчанин започаткував власну справу із надання послуг з фрезерно-гравірувального обробітку.

У базі даних вакансій по Волинській області налічується 5 пропозицій роботи з наданням житла. Актуальні вакансії наявні у СГПП «Дружба» Луцького району. Потреба в працівниках існує за професіями: головний бухгалтер, зоотехнік, лікар ветеринарної медицини, юрист, головний інженер.

Задля належного соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції, в області створений Волинський регіональний штаб. Фахівці обласного центру зайнятості щотижнево, відповідно до затвердженого графіку, беруть участь у роботі штабу. Систематично оновлюється інформація щодо актуальних робочих місць, в тому числі з наданням житла на ринку праці Волині.

Вимушені переселенці з Криму та внутрішньо переміщені зі Сходу України, які перебувають на території області, отримують необхідну допомогу щодо пошуку роботи, можливостей підвищення кваліфікації та професійного навчання, а також започаткування власної справи.

Штаб з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції розміщений за адресою: м. Луцьк, вул. Винниченка, 31 (Інститут післядипломної освіти).

Телефони – (0332) 24-60-88 (щоденно з 09:00 до 18:00),

(0332) 25-25-46; (067)334-54-10, а також - «101» - ЦІЛОДОБОВО.