У січні 2015 року страхувальники Волині перерахували 212,4 мільйона гривень єдиного соціального внеску. Це на 3,7 відсотка більше, як у січні торік.

Це зростання надходжень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування у перший місяць року – досить вдалий початок нового бюджетного періоду, - йдеться на сайті ГУ ДФС Волині.

«Отож січень, що традиційно досить складний з точки зору забезпечення надходжень, засвідчив високий рівень податкової культури працедавців. Звичайно, що поки рано спрогнозувати зростання надходжень з ЄСВ на весь бюджетний рік. Однак, вже можна стверджувати, що реформована система нарахування і сплати ЄСВ дозволить бізнесу будувати свої стосунки з найманими працівниками та державою у новому форматі», - зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Відтак, в ГУ ДФС Волині сподіваються, що надходження ЄСВ у лютому будуть адекватними рівню економічному розвитку.

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року ЄСВ нараховується на зарплату та винагороди за цивільно-правовими договорами за зниженою ставкою, що визначається множенням звичайної ставки на коефіцієнт 0,4.

Розраховувати на пільгову ставку можуть працедавці будь-якого статусу - як юридичні, так і фізичні особи. Однак, скористатися нормою щодо застосування ставки ЄСВ з коефіцієнтом 0,4 можуть лише ті страхувальники, які одночасно виконують такі чотири умови:

- загальна база нарахування єдиного внеску в складі зарплати та/або винагород за цивільно-правовими договорами як мінімум у 2,5 рази перевищує загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску за 2014 рік;

- середня зарплата на підприємстві збільшилась мінімум на 30 відс. порівняно із середньою зарплатою за 2014 рік;

- середня заробітна плата на підприємстві складе не менше трьох мінімальних зарплат;

- середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта становитиме не менше 700 грн.

Довідково: дана норма передбачена Законом України від 28.12.2014 року № 77-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».