Значна частина вузьких спеціалістів залучена до роботи у лікарсько-мобілізаційній комісії.

Про це йшлося під час наради з головними лікарями в управління охорони здоров’я Луцької міської ради 10 лютого, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Як повідомив головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Віктор Максимюк, на дообстеження у медичних закладах Луцька відправили 297 осіб. Мобілізованих із виявленою патологією скеровують на дообстеження за місцем реєстрації для того, щоб не створювати ажіотажу в одному з медичних закладів міста.

Він наголосив, що люди, які підлягають мобілізації, обстежуються безплатно та позачергово (міськрада виділила відповідні кошти на кожен медичний заклад). З мобілізацією у Луцьку, з його слів, проблем немає. Усі питання вирішуються в робочому порядку.

Своєю чергою, начальник управління охорони здоров’я Федір Кошель зауважив, що, оскільки нині працює мобілізаційна комісія та комісія із приписки юнаків, в поліклініках зменшилася кількість вузьких спеціалістів. Попри те, що дехто з пацієнтів висловлює невдоволення, виправити ситуацію найближчим часом не вдасться, адже 14 вузьких спеціалістів не проводять прийому в поліклініках через те, що виконують державне замовлення.

До того ж, невдовзі розпочнеться призов, тож лікарі знову будуть задіяні у комісіях. Він наголосив, що варто вивісити оголошення про те, що ці лікарі зайняті серйозною роботою, тож не потрапивши до вузького спеціаліста в один день, пацієнт зможе звернутися до нього в інший. З його слів, потрібно, щоб функції спеціалістів перебрали на себе сімейні лікарі.

Окрім цього, очільник міського управління охорони здоров’я наголосив, що потрібно об’єктивно підходити до обстеження мобілізованих віком понад 40 років. Такі люди, мовляв, часто мають цілий «букет» хвороб, тому працювати потрібно об’єктивно згідно з вимогами мирного часу. Направляти людей із серйозними захворюваннями в армію у мирний час, мовляв, не можна. Федір Кошель зазначив, що серед призовників віком 18 років придатних до несення служби - приблизно 62%, а серед старшого покоління цей показник буде ще меншим.