З 1 січня 2015 року дітей-чорнобильців позбавили пільг. Йдеться про компенсацію за харчування та санаторно-курортні путівки. Зокрема, дошкільнят у волинських садочках безкоштовно не харчуватимуть.
До редакції Інформаційного агентства Волинські Новини звернулася лучанка Юлія, яка розповіла, що отримала легкий шок під час відвідин дитячого садочку, в якому виховується її дитина. Вона пояснила, що її донька має посвідчення постраждалої від аварії на ЧАЕС. І донедавна вона не платила за харчування в садочку – держава перераховувала компенсацію.
Однак, як їй повідомили в ДНЗ, з 1 січня 2015 року цю пільгу скасували. І тепер їй треба заплатити чималеньку суму за 2 місяці. «І ніхто ж не попередив», - обурюється жінка.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що в трьох волинських районах дітей чорнобильців не харчуватимуть безкоштовно. Йшлося про Маневицький, Любешівський та Камінь-Каширський райони. Однак рахунки за оплату харчування в садочках почали приходити в Ківерцівському, Луцькому районах та інших.
Як пояснили в департаменті соцполітики Луцької міської ради, 28 грудня 2014 року був прийнятий Закон України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України». Так, згідно з цими змінами, компенсацію за харчування дітей, які мають цей статус, в дошкільних навчальних закладах, виключили. Не мають права діти-чорнобильці й на пільгові санаторно-курортні путівки.
Згодом цю ситуацію деталізували в облдержадміністрації. Зокрема, начальник департаменту соцзахисту Волинської ОДА Оксана Гобод пояснила: компенсацію за харчування для дітей-чорнобильців дошкільного віку скасували. Для школярів за січень-березень виплачують компенсацію, а з квітня планують організовувати безкоштовне харчування, якщо тендер відбудеться.
Також вона підтвердила, що скасовані пільги для отримання путівок на санаторно-курортне лікування дітям-чорнобильцям. Однак, ці всі зміни (харчування і путівки) не стосуються пільг для дітей, які мають інвалідність, отриману у зв’язку з аварією на ЧАЕС. Цій категорії дітей – дошкільнятам і школярам - пільги не скасували.
З приводу дорослих чорнобильців також є нюанс, кажуть в Луцькому міському департаменті соцполітики: люди, які окрім «чорнобильських» пільг мають й інші (статус ветерана, учасника бойових дій тощо) мають визначитися зі статусом, тобто визначити одну пільгу, якою користуватимуться.
Так, згідно з офіційними даними, за станом на початок 2015 року на Волині зареєстрували 144 тисячі 839 чорнобильців. З них - 540 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії (ті, які мають інвалідність); 1186 – другої та 533 третьої категорії. Окрім цього, на території краю проживає 3092 постраждалих від катастрофи на ЧАЕС першої, 491- другої та 90 тисяч 299 громадян третьої категорії, з них - 83 тисячі 707 мешкають у трьох районах. Серед них 47 006 дітей, постраждалих від катастрофи та 1664 дружин та чоловіків померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками чорнобильської катастрофи.
До слова, торік з державного бюджету виділили 93 мільйони гривень на компенсаційні виплати волинянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З цих коштів на доплату працюючим громадянам за роботу на радіоактивно-забрудненій території та виплату підвищеної стипендії учням та студентам, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, виплатили 17,3 мільйона гривень. Разом із тим на компенсацію сім’ям з дітьми та видатки на харчування для дітей викроїли 46,6 мільйона гривень. Окрім того, 20 мільйонів гривень віддали на виплату щомісячної допомоги за споживання продуктів харчування місцевого виробництва постраждалим, які мешкають на території Камінь-Каширського, Любешівського та Маневицького районів, та постраждалим 1-2 категорій. За шкоду, заподіяну здоров’ю, та на оздоровлення витратили 702 тисячі гривень. Також майже 300 тисяч віддали як компенсацію за втрачене майно.
Коментарі
учасник ліквідації на ЧАЕС
10.02.2015 20:18:03
тих чернобильських пільговиків вже в сотні тисяч більш ніж там було ....абсурд !!!!!!!!!!!
Свідок
12.02.2015 21:43:52
Час іде,радіація робить своє діло тиха,незамітно.Тому і росте кількіцсть постраждалих від Чорнобиля.