Зустріч із представниками громадської організації з Польщі «4 червня» та представниками Громадської ради при обласному управління міліції відбулася за круглим столом, - інформує прес-служба волинської міліції.
Основним меседжем розмови стало формування і реформування органів правопорядку з урахуванням побажань громадян, заради яких вони працюють.
За круглим столом головний міліціонер Волині Петро Шпига, представники Громадської ради при УМВС України у Волинській області Антон Цісарук, Андрій Ройко та Сергій Рижков і колеги з Польщі Анжей Брода та Мая Вінярська-Чайковська шукали шляхи і напрямки створення так званої громадянської поліції.
– Основними завданнями, які ми перед собою ставимо, є захист людей, охорона громадського порядку та попередження і розкриття правопорушень, – відзначив Петро Шпига. – А тому всі зусилля спрямовуємо на їх реалізацію. Варто відзначити, що Волинь – спокійний регіон із стабільною криміногенною ситуацією. У нас є повне взаєморозуміння із інститутами громадянського суспільства. Сажу більше: активісти допомагають нам у виконанні безпосередніх функцій і завдань, зокрема щодо забезпечення безпеки у регіоні.
Своєю чергою голова Громадської ради при обласному управлінні міліції Антон Цісарук розповів про функціонування і діяльність консультативно-дорадчого органу:
– До складу Громадської ради входять представники 21-ї громадської організації. Усі ми маємо право вивчати громадську думку щодо діяльності того чи іншого підрозділу міліції і його керівника, більше того – проводимо моніторинг дотримання прав людини в органах внутрішніх справ, тобто здійснюємо громадський контроль за роботою міліції. Та найголовніше – активно долучаємося до законотворчої діяльності.
Екс-працівник Поліції Республіка Польща Анжей Брода як позитив відзначив ініціативу створення при обласному управлінні міліції консультативно-дорадчого органу, члени якого допомагають правоохоронцям зрозуміти потреби в побажання людей:
– Ми хочемо налагодити взаємодію таким чином, аби взяти все краще у взаємодії з громадськістю на Волині та поділитися власним досвідом і формами комунікації.
У результаті сторони обговорили механізм спільних навчань як у польській поліції, так і в українській міліції.
– Ми в жодному випадку не маємо права втручатися у робочих процес правоохоронців, але показати позитивні варіанти співпраці із громадою – можемо. Це можуть бути і тренінги, і семінар, і навіть конференції, – наголосила Мая Вінярська-Чайковська.
Насамкінець Петро Шпига зауважив, що навчання працівників ОВС – це основа успішного реформування правоохоронної системи. Тож досвід польських колег буде неабиякою допомогою у формуванні громадянської поліції.
Коментарі
коментарів немає