У вступному слові під час засідання уряду 11 лютого Арсеній Яценюк розкритикував бездіяльність керівників виконавчих органів влади в регіонах. Навіть зауважив, що доручив центральним органам виконавчої влади провести кадрові зміни в керівній ланці «на місцях». Мовляв, начальники працюють за старими правилами і зміни в регіонах – не відчутні, - пише Волинська газета.
«Низка змін була зроблена. Така низка змін була зроблена під час формування нового складу Кабінету Міністрів, під час затвердження програми і формування нової коаліції. Але змушений констатувати, що зміни наверху не призвели до жодних змін нанизу. Половина чиновницького апарату, який працював до Майдану, працює і сьогодні за тими ж правилами, на тих же місцях, тільки вже після Майдану. Непоодинокі випадки хабарництва, зловживань на місцях. Тільки позавчора заступника керівника Державної фіскальної служби на Волині взяли з хабаром 400 тис. грн. Так це тільки одного взяли, а скількох ще не взяли», – голосив прем’єр.
Очевидно, йдеться про те, що Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України та співробітниками ГУБКОЗ СБ України було задокументовано злочинну діяльність двох керівників Головного управління державної фіскальної служби України Волині й встановлено, що заступник начальника Головного управління за попередньою змовою з начальником управління податкового аудиту, вимагали та отримали неправомірну вигоду в сумі 400 тис грн.
«Саме тому перше питання, яке зазначив Президент України, – це єдність, відповідальність і зміни, – наголосив Яценюк. – Зміни, за які несе відповідальність кожен чиновник: чи міністр, чи голова адміністрації, чи керівник районної податкової. На останньому засіданні ми дали чітке доручення всім центральним органам виконавчої влади щодо кадрової зміни керівників на місцях, тому що навіть ті, які прийшли рік тому чи півроку тому, вже прилаштувалися. Зараз швидко розповсюджується. Уже навчилися, як жити за старими правилами».
У той же час слід зауважити, що нинішня модель державного управління фактично звела нанівець форми контролю органів влади обласного рівня за діяльністю керівників галузевих управлінь, які напряму призначаються та підпорядковуються столичним міністерствам та відомствам. Відтак, того чи іншого начальника призначають фактично без згоди з місцевою владою, в тому числі - з депутатським корпусом облради. А на розгляд громадської ради при облдержадміністрації та при УДФС кандидатур заступників начальника та керівників управлінь податкової служби теж ніхто не подавав. Тому, насамперед, відповідати за причини та наслідки хабарництва в волинському управління Держфінслужби повинні ті посадовці з Києва, які погоджували призначення на посади відповідних чиновників і повинні відповідати за їхню роботу. Оскільки самих міністрів затверджувала на посади нинішня парламентська більшість, то і з нардепів треба питати, чому хабарництво серед податківців не тільки не зникло, а почало процвітати з новою силою.
Коментарі
коментарів немає