Виділення земельних ділянок для учасників АТО та сімей загиблих – дражлива тема. На рівні держави остаточно не врегульовано відповідний механізм, що й ускладнює ситуацію. Попри те на Волині намагаються віднайти шляхи вирішення болючої проблеми, - повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

Зокрема нещодавно вкотре обговорили ситуацію під час розширеної наради з питань забезпечення земельними ділянками учасників АТО, що відбулася за участі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, а також його заступника Сергія Кошарука та радника Бориса Кондратюка. Приєднався до розмови й начальник головного управління Держземагентства у Волинській обл. Василь Василенко.

Так до фахівців головного управління Держземагентства в області та органів місцевого самоврядування надійшло 2 тис. 734 заяви від членів родин військовослужбовців, які загинули в АТО, та учасників антитерористичної операції щодо виділення земельних ділянок. Із них дозвіл на подальшу розробку проектів землеустрою отримало лише 1018 осіб.

- Для того, аби військовослужбовець отримав земельну ділянку, йому необхідно звернутися з письмовою заявою до місцевої ради як до розпорядника земель, – повідомив Василь Миколайович. – У Маневицькому, Камінь-Каширському, Любешівському, Турійському районах земельні ділянки вже отримали практично всі, хто зверталися з відповідною заявою. Проте є й такі учасники АТО, їх аж 826, які отримали відмову, в зв’язку з відсутністю земель.

Як зазначив Василь Василенко, відповідно до земельно-облікових документів в межах області нараховується понад 163 гектари земель, які не надані у власність та користування різного цільового призначення.

Головам сільських, селищних, районних та міських рад необхідно з особливою відповідальністю поставитися до виділення земельних масивів для військовослужбовців та їхніх родин – позиція Володимира Гунчика.

- Жодних безпідставних відмов не повинно бути, як і встановлення черг, адже солдати та їхні сім’ї мають позачергове право на отримання земельних ділянок, – зауважив Володимир Петрович. – Раджу головам місцевих рад не спекулювати на цій темі, адже не має відірваних гілок влади, як і недоторканих людей. Повірте, у нас достатньо повноважень у рамках закону, щоби забезпечити виконання тих завдань, які сьогодні ставить перед нами суспільство. А з тими, хто не дослухається, буде працювати прокуратура. Лише у співпраці всіх гілок влади зможемо вирішити проблемні питання, впорядкувати та налагодити систему виділення земельних ділянок.

Також Володимир Гунчик запевнив: ті рішення місцевих рад, які стосуватимуться виділення земельних ділянок тільки не для учасників АТО – будуть оскаржені в суді.

Окрім того, голова облдержадміністрації доручив провести комплексний реєстр ділянок у кожному регіоні області та до 10 березня цього року провести повну інвентаризацію земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення.