Щоб отримати кошти, шахраї стають вигадливішими. Про це інформує «Волинська правда».
Начальник сектору боротьби із кіберзлочинністю УМВС України у Волинській області майор міліції Дмитро Мірчук розповів про актуальні нині способи видурювання грошей у довірлих волинян.
Перший спосіб, яким користуються шахраї, пов’язаний із розміщенням реклами. Наприклад, ви побачили рекламу про продаж телевізора за привабливою ціною. Щоб техніка дісталася саме вам, платите перший внесок, проте, у наслідок, - ні телевізора, ні грошей, а лише витрачені нерви.
Другий спосіб видурювання коштів пов’язаний із банками. Наприклад, вам телефонує працівник банку і просить підійти до банкомата, щоб продиктувати ту чи іншу інформацію про Вашу картку. Ви диктуєте цифри, а Ваші кошти швидко зникають із рахунку. Зауважимо, що довірливих людей вводить в оману телефонний номер, із якого телефонують шахраї, - із кодом Дніпропетровська, де розміщений головний офіс банку. А насправді більшість дзвінків від шахраїв надходить із зони АТО.
Правоохоронці застерігають, що, купуючи речі чи товари в Інтернеті, слід бути максимально обачними і ніколи не відправляти гроші авансом. Тим паче, зараз існує чимало поштових служб, які дозволяють перевірити товар на місці, а оплатити його по факту доставки, не ризикуючи власними коштами.
Також у міліції переконують, що після підозрілих дзвінків нібито із банку, найкраще звернутися до найближчого відділення офіційної банківської установи. Ні в якому разі не можна передавати інформацію про вашу картку (пін-код, дата випуску тощо) стороннім особам і навіть родичам, аби уникнути несанкціонованого зняття коштів. При цьому неважливо, чи йдеться про кредитку, чи зарплатну картку. Не можна передавати комусь свої пластикові картки. Правоохоронці наголошують, що не варто зберігати у гаманці поруч із картками і папірець із пін-кодом. Його краще запам’ятати, щоб не позбутися коштів через власну легковажність.
Коментарі
коментарів немає