Заробітні плати слуг народу та високопосадовців не завжди перебувають під пильним оком громадськості. Загострилося це питання нині, коли з високих трибун державні мужі закликають простий люд затягувати паски, а самі, при цьому, збільшують (не дуже) заробітні плати, повертають собі та додають переваги на пільги, а позбавлення недоторканості бояться як чорт ладану, - пише БУГ.
Борці за справедливість зважили загострення цього питання та полоскотали нерви посадовців місцевої Феміди, оскільки найбільше заяв та нарікань пересічних громадян, які звертаються до нас про правову допомогу, припадають, як це не прикро, на долю суддів, адже зміст рішень та ухвал, які виносяться окремими суддями, носять іноді упереджений характер, поверхневий розгляд та навіть не відповідають вимогам діловодства. Не рідко, дехто з суддів, одягнувши мантію, вирішує долю людей як йому заманеться. Така зараза стосується не лише місцевого суду, а й вищестоящих судових інстанцій, до речі, такі ганебні факти ми вже висвітлювали.
Озброївшись тим, що доступ до публічної інформації нині відкритий для кожної людини, а заробітні плати посадовців не носять конфіденційний характер, тим паче — не державна таємниця, борці за справедливість звернулися з запитом до Володимир – Волинського міського суду з проханням надати інформацію про отриманий дохід його працівниками за минулий рік. Наш запит був переадресований до вищестоящого органу — територіального управління Державної судової адміністрації у Волинській області. Перша відповідь надійшла надто скупа, проте досить цікава для роздумів. Посилаючись на те, що обсяг документів великий — 81 аркуш, запропоновано за 71 сплатити відповідну суму коштів згідно надісланого рахунку. Дивувало, що в десяти безкоштовних аркушах не вистачило місця для оприлюднення доходу хоча б одного судді, а лише секретарів, прибиральниці та архіваріуса, наче ті за алфавітним порядком стоять вище. Швидше за все, судова адміністрація надіялася на те, що борці за справедливість або коштів не знайдуть, або лінь нападе підносити питання вдруге, або загубиться серед турбот і клопотів правозахисної діяльності. Справді, грець із тими коштами, доки їх ми таки віднайшли, та через певний період дочекалися відповіді щодо грошового забезпечення служителів Феміди Володимир – Волинського міського суду, яке вони одержали за 2013 та 8 місяців 2014 року.
Перше враження — несправедливість: величезна різниця посадових окладів суддів та інших працівників судового органу.
Друге враження — незацікавленість: звісно, відповідальність судді значно більша (мала би бути, але ж її нема, ні за жодне злочинне рішення), та невже помічник судді та секретар суду мають заробляти в шість – десять раз менше? Чому би зарплатою не збільшити їхню відповідальність? Наприклад, щоб звертав увагу на відповідність закону …
Громадськості подаємо сумарні доходи (без вирахувань) лише суддів та їх помічників за вищевказаний період. А вже вам, шановні громадяни, дивуватися, радіти чи співчувати такій картині.
Це лише десята частина тієї інформації, якою володіють борці за справедливість. Кому вона цікава вся, звертайтеся, люб’язно надамо.
Коментарі тут не зайві, позаяк важко повірити, що в нашому провінційному містечку можна одержувати такі шалені гроші, не підприємцям з новітньою технологією виробництва, що дає йому змогу обігнати конкурентів, бо навіть іншим підприємцям годі мріяти про такі доходи, але в більшості справ малозахищених — неправедним суддям, як і за що платити так? А як зрозуміти, при цьому, творців законну: коли заморожуються й так мізерні пенсії та заробітні плати на невизначений термін, коли армія тримається за рахунок волонтерства, як же в державній казні віднаходяться мільйонні суми для задоволення надмірних апетитів служителів сліпої Феміди? Сліпої настільки, на людську біду та горе, що в Україні визнана найбільш хабарною. Чому ж тим, оборонцям української України, які в Донбасі кладуть свої молодечі голови, віддають свої життя за краще життя наше, та менше платили?
Крок за кроком доступу громадськості до інформації, яка стосується посадовців місцевого рівня, будемо оприлюднювати заробітні плати та інші доходи керівництва громади міста та районного рівня, податківців та працівників силових структур. Народ повинен знати своїх слуг та піклуватися про їхній матеріальний стан, щоб мати право запитати, на що ж йдуть податки.
Коментарі
лучанин
14.02.2015 20:14:01
все це квіточки, а ось ягодки скільки вони іменем закону забирають у свою власність !!!!??
на війні
14.02.2015 20:40:49
у бійців "Світязя" з 4000 грн. вирахували 300 грн. на армію. Є слова ?
магістр
14.02.2015 21:53:40
А у мене з санітара ще й всі доплати зняли, при мінімалці. Живи та ридай бо начальник у тебе пенсіонер уже 11 років.Отакої
сусід
15.02.2015 07:16:55
а які машини в суддів з луцького суда,що на шевченка бачили?мерс 600,лексуси.