В Україні подешевшала гречка. З початку поточного місяця український хліб пшеничний та житній подорожчали на 1,9% та 2% відповідно.

У той же час на ринку круп відбулося незначне проте зниження ціни на гречку. Про це йдеться у даних моніторингу на соціально значущі товари станом на 10 лютого від Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

За даними відомства хліб пшеничний з борошна першого ґатунку додав 1,9% до попередньої вартості, його середня ціна по країні на рівні 7,32 грн за кг, тоді як станом на 30 січня середня вартість була 7,18 грн за кг. Найдорожче його пропонують мешканцям Дніпропетровщини, де найвідчутніше подорожчання на рівні +7,6% у звітний період сформувало найвищу ціну — 8,51 грн за кг. Найдешевший хліб купують на Миколаївщині по 5,57 грн за кг. І всього у трьох регіонах країни даний сегмент продукції знижувався у вартості: Донецька область (-0,9%) середня ціна по регіону після зниження — 7,82 грн за кг, Черкаська область (-0,2%), середня ціна 6,25 грн за кг. І найвідчутніше зниження ціни на хліб пшеничний відбулося у Харківській області (-4%) нині середня ціна в регіоні 6,66 грн за кг.

Хліб житній житньо-пшеничний за звітний період додав 2% вартості, станом на 10 лютого середня ціна на даний продукт — 7,01 грн за кг, проти 6,87 грн а кг станом на 30 січня. Зниження вартості на дану позицію у звітний період не реєструвалося по жодному з регіонів країни. У той же час найдорожче даний продукт купують мешканці Донецької області по 9,93 грн за кг, що лише на 0,7% дорожче ніж на 30 січня. Варто зауважити, що за даними моніторингу це взагалі найвищий рівень вартості за кілограм хліба як білого так і житнього. Найдешевше хліб житній купують на Полтавщині по 5,59 грн за кг. І найвідчутніше даний продукт з початку місяця подорожчав на Одещині (+6,7%), нині його середня ціна — 5,92 грн за кг.

Схожа ситуація і на ринку борошна пшеничного вищого ґатунку, середня вартість його на українському ринку виросла на 2,5%, нині споживачеві дану продукцію відпускають за середньою ціною 6,61 грн за кг, що на 14 коп. дорожче ніж було у період до 30 січня.

Найвищі темпи зростання вартості зафіксовані у Дніпропетровській області (+5,4%), нині середня вартість продукту 6,48 грн за кг. Проте найвища ціна на борошно станом на 10 січня зафіксована у столиці, де у звітний період додавши 2%, борошно коштує на рівні 7,65 грн за кг. Найдешевше пропонують по 5,94 грн за кг на Херсонщині. Впродовж звітного періоду зниження вартості даної продукції не зафіксовано у жодному з регіонів країни.

Щодо ринку макаронних виробів, то вони у середньому по країні додали 3,7% вартості, середня ціна сягнула відмітки 7,85 грн за кг, проти 7,57 грн за кг станом на 30 січня. Найвідчутнішими темпи росту ціни були на Волині одразу (+15%), нині зазначену продукцію відпускають за ціною у 7,99 грн за кг, проте це не найвищий показник вартості. Лідером за рівнем ціни станом на 10 лютого стала Тернопільщина — 8,60 грн за кг, середній показник вартості по регіону. Зниження цін на макаронні вироби відбулося лише у Чернігівській області (-1,2%), відпускна ціна нині — 7,37 грн за кг. Проте найдешевше макаронні вироби варто шукати на Рівненщині, де навіть після підвищення вартості на рівні 1,3%, ціна у 7,25 грн за кг залишилася найдоступнішою по країні.

На ринку круп у звітний період відбулося часткове зниження цін на крупу гречану, і в той же час підвищення цін на рис, який з початку поточного місяця подорожчав на 1,3%, що сформувало середню ціну на рівні — 18,06 грн за кг. Найдорожче рис купують споживачі на Київщині середня вартість продукту там 21,38 грн за кг. Найдешевше кіло рису купують на Житомирщині , де додавши 3% вартості він залишився найдоступнішим по 16,53 грн за кг. Найвідчутніше дорожчав цей продукт на Полтавщині (+9,9%) нині в області його середня ціна 18,02 грн за кг. І зниження цінових значень відбулося у 6 регіонах країни: У Дніпропетровській області (-0,3%), Закарпатській (-1,6%), Кіровоградській (-0,9%), Рівненській (- 1,2%) та столиці (-1%). Проте найвідчутне зниження (-2%) відбулося у Донецькі області, нині кіло рису там коштує 17,22грн за кг проти 17,57 грн за кг станом на 30 січня.

Крупи гречані у звітний період втратили 0,6% попередньої вартості. Нині середня ціна на неї по Україні 17,70 грн за кг, проти 17,81 грн за кг станом на 30 січня. До того ж варто відмітити, що зниження ціни прокотилося майже всіма областями, окрім Вінницької, Волинської, Житомирської, Одеської, та Полтавської. Найбільший відсоток вартості додала гречана крупа на Одещині (+10,8%) нині її ціна там — 19,23 грн за кг і цей показник цін найвищий по Україні. Найістотніше втратила гречка на Івно-Франківщині (-4,2%), що сформувало ціну на рівні 16,25 грн за кг. Проте лідером за доступністю у звітний період стала гречана крупа на Львівщині там кіло вказаного продукту коштує 15,82 грн за кг, тоді як ще 30 січня вона коштувала не менше 16,7 грн за кг.