Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик оглянув приміщення колишнього кінотеатру «Батьківщина», що у Луцьку на П’ятничній гірці. Колишній храм кіно нині не використовується: ще у 2004 році там взялися облаштовувати потужний телецентр для ВОДТРК, одначе перебої з фінансуванням не дозволи втілити в життя направду грандіозний телевізійний проект для Волині, - інформує прес-служба Волинської ОДА.
Відтак, цілком закономірно постає запитання: як діяти далі, адже будівля, зведена ще 1939 році й котра є пам’яткою архітектури місцевого значення, не може стояти без діла посеред обласного центру й поволі руйнуватися?
Відповіді на це запитання й мав намір отримати Володимир Гунчик, скликаючи розширену нараду. Тож оглянули, що вдалося зробити волинським телевізійникам за 10 літ, перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик, Луцький міський голова Микола Романюк, директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Володимир Банада, його заступник Ростислав Лісовий, генеральний директор ВОДТРК Ольга Куліш, директор Волинської філії ДП ДНДІ ПМ «Діпромісто» Ярослав Довгополов, директор ТзОВ «Шинака Україна» Михайло Квятковський.
У приміщенні коштом ВОДТРК встановлено дахову котельню, замінено сам дах над адміністративно-редакторською частиною будівлі, відремонтовано електрощитові, здійснено капітальний ремонт систем внутрішнього опалення апаратно-студійного комплексу, замінено вікна тощо. Що важливо – прокладено 12 ниток оптоволокна. За фінансової підтримки з обласної казни проведено частину будівельно-монтажних робіт. Одначе то – мова лише про першу чергу. Адже, якщо навіть вдасться реконструювати колишній кінотеатр під сучасний телецентр (а з поставкою обладнання обіцяє допомогти столиця), то необхідно ще й довести до ладу прибудоване адміністративно-редакційне приміщення, яке визнано аварійним.
На все, включно з обладнанням, потрібно 28 млн грн. Щоправда, за цінами 2013 року. Будівельні роботи, за підрахунками проектантів, два роки тому обійшлися би у 8,5 млн грн.
- Я за те, аби телецентр був і працював, але потрібно чітко оцінити ситуацію, прорахувати вартість робіт й відповісти на запитання: чи потягнемо такий об’єкт? – наголосив Володимир Гунчик. – Якщо на кінець 2013-го мова йшла про трохи більше як 8 мільйонів, то сьогодні варто ту суму множити на два. Це, зрозуміло, орієнтовна цифра. Одразу кажу: на обласний бюджет не варто розраховувати, бо справи зовсім не оптимістичні. Одначе є 16 районів та міста. Тому варто обговорити питання залучення коштів зі зведеного бюджету області.
Відповідну ідею, котра має право на існування, адже ВОДТРК охоплює практично всі куточки краю, підтримав Луцький міський голова. Микола Романюк запевнив, що переконуватиме представницький орган влади обласного центру долучитися до співфінансування відповідного об’єкту. Зрештою за цим – інформаційна безпека краю та країни загалом.
- Сьогодні багато говорять про громадське мовлення, – зауважив голова облдержадміністрації. – Але місцеве телебачення фактично належить громаді. То чому ж активісти, представники бізнесу та всі небайдужі до справи також не можуть долучитися: варто відкрити рахунок для благодійних внесків на хорошу справу – розбудову регіонального телецентру. Якщо напрацюємо механізм на місці й винайдемо певну суму коштів, то й із Києвом про виділення коштів легше буде говорити. Але ми маємо попрацювати!
Наступний крок: голова облдержадміністрації та голова облради звернуться до керівництва районів та міст Волині з проханням розглянути можливість фінансової підтримки місцевим телевізійникам. Відповідний лист спрямують також і представникам бізнесу та інвесторам. Сподіваються й на підтримку обранців народу, адже народні депутати також можуть долучитися до справи й пролобіювати інтереси місцевого теле- та радіомовника у парламенті. Без діла не сидітимуть і місцеві депутати. Зокрема, Олександр Пирожик запропонував присвяти наступний день депутата вивченню можливості продовження робіт зі спорудження телецентру.
Тож, відповідно до вказівки голови облдержадміністрації, справа зрушиться з місця – за 10 днів буде готовий орієнтовний кошторис робіт.
- Зрозуміло, що таке приміщення у самому центрі Луцька не простоюватиме, – підсумував Володимир Гунчик. – Його запросто можна перепрофілювати чи продати, але… Сьогодні ми не вправі мислити виключно економічними категоріями. Інформаційна безпека держави – одне з найважливіших питань. А тому Волинь повинна мати власного мовника і, відповідно, телецентр.
Коментарі
пока
17.02.2015 19:01:42
будуть будувати новий храм куртізанства ці пасажири що заскочили на підножки потяга влади дякуючи старим світськосовітським звязкам та останнім подіям доїдуть таки до" пенсії".. яку випише їм народ..сущность того каналу не поміняєш...оболванювання та співи радянські..не путайте творчість з духовними оргіями..больше цинізма,шура..-девіз різних там комун.тв