Міський голова Олег Кіндер провів нараду за участю заступника начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Ігоря Дмитришина, голови Волинського обласного ФСТ «Україна» Василя Рибакова, представників від співзасновників ДЮСШ №2 «Ніка-Сільмаш» - президента ТОВ «ВО Ковельсільмаш» Миколи Заікіна та голови первинної профспілкової організації ПАТ «Ковельсільмаш» Анатолія Кислюка.
Участь у нараді також взяли голова Ковельської районної ради, колишній директор ДЮСШ №2 «Ніка-Сільмаш» Ігор Верчук та її нинішній директор Антоніна Гоголюк, головний спеціаліст відділу фізичної культури та спорту Дмитро Рижко, а також тренери спортивних закладів міста, - йдеться на сайті Ковельської міської ради.
На початку 2015 року ДЮСШ №2 з веслування на байдарках і каное «Ніка-Сільмаш» опинилась без фінансування. Ковельська дитячо-юнацька спортивна школа була заснована у 1984 році Волинським обласним фізкультурно-спортивним товариством «Україна» та первинною профспілковою організацією ПАТ «Ковельсільмаш». Фінансування закладу відбувалося з видатків Фонду соціального страхування з тимчасовою втрати працездатності.
У зв’язку із внесенням змін до Бюджетного кодексу України та згідно доручення Прем’єр-міністра України А. Яценюка від 31.01.2015 року № 1557/3/1-15 джерелом фінансування спортивних шкіл (незалежно від їх підпорядкування) визначені кошти з місцевих бюджетів. Крім того, згідно із Законом України від 28.12.2014 року №77-УШ «Про внесення змін до деяких актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці з переліку видатків, що здійснювалися за рахунок коштів Фонду соціального страхування» виключені видатки з фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
Міський голова Олег Кіндер, звертаючись до учасників наради, зауважив, що веслувальна школа має хорошу історію свого становлення і розвитку, її вихованці та тренери досягли вагомих результатів на всеукраїнському та європейському рівнях. Тому питання збереження закладу та подальше його функціонування є досить важливим для міської влади та громади міста. Проте, проблема полягає не лише у відсутності фінансування (в міському бюджеті на 2015 рік кошти на ДЮСШ не передбачені), а й у тому, що міська громада не є засновником цього закладу, а власником майна та орендарем земельної ділянки є ПАТ «Ковельсільмаш». Отже фінансування спортивного закладу, що перебуває у приватній власності, з міського бюджету неможливе: немає законодавчих підстав. Тож найперше треба вирішити «майнове» питання.
Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Ігор Дмитришин та голова Волинського обласного ФСТ «Україна» Василь Рибаков повідомили, що такі ж проблеми з відсутністю фінансування, що виникло у зв’язку з вступом в дію нових законодавчих актів, є у ряді спортивних закладів Волині. Обласна та Луцька міська влади, а також керівники цих закладів також шукають шляхи вирішення і уже мають певні напрацювання. Ігор Дмитришин навів кілька прикладів. Зокрема Луцька міська рада підійшла до вирішення питання фінансування ДЮСШ досить раціонально. Кілька відділень спортивної школи (кульова стрільба, художня гімнастика, фехтування, легка атлетика) приєднала до існуючих міських спортивних шкіл, працевлаштувавши у них тренерів та перевівши учнів. Відтепер вони займатимуться в міських комунальних спортивних закладах, які фінансуються з міського бюджету Луцька. Тож Ігор Дмитришин пропонує Ковелю розглянути такий варіант збереження веслувальної школи, зробивши її одним із відділень на базі існуючого комунального спортивного закладу міста.
Міський голова Олег Кіндер звернув увагу присутніх на те, що у Ковелі ситуація зовсім інша, оскільки власником майна є приватна структура. Тож звернувся до представників співзасновників ДЮСШ, аби почути їхнє бачення, та запитав, чи не розглядалася можливість безоплатної передачі у міську комунальну власність даного об’єкта?
Президент ТОВ «ВО Ковельсільмаш» Микола Заікін повідомив, що наразі плани власників (акціонерів) йому невідомі. Оскільки ПАТ «Ковельсільмаш» визнано банкрутом, готується пакет документів щодо подальшої долі (можливого відчуження) майна підприємства. У тому числі вирішуватиметься питання й щодо ДЮСШ №2 «Ніка-Сільмаш».
Професійною долею колективу та вихованців переймається директор школи Антоніна Гоголюк. Вона повідомила, що сьогодні у закладі працює семеро осіб: директор, п’ять тренерів та бухгалтер. Веслуванням на байдарках і каное займається понад сотня дітей до 18 років. Школа за тридцять років своєї діяльності виховала понад 20 майстрів спорту, 4 майстра спорту міжнародного класу. Ковельські веслувальники входять до складу збірної команди України. Вісім років поспіль проводяться чемпіонати України з веслування на байдарках і каное серед юнаків та дівчат двох вікових груп (а це понад 600 учасників). Щорічно, починаючи з 1984 року, проводяться міжнародні змагання «День машинобудівника», участь у яких беруть спортсмени з Латвії, Литви, Польщі, Білорусі та різних областей України. Віднедавна Ковель приймає чемпіонати України з нового сучасного виду спорту – веслування на човнах «Дракон».
Територія спортивного закладу займає площу 4500 м², на якій розміщені гімнастичні майданчики, глядацькі трибуни та саме приміщення школи (його площа - 427 м²). Витрати на утримання ДЮСШ становлять понад півмільйона гривень в рік. Це – заробітна плата працівників, плата за енергоносії, орендна плата за землю, придбання спортивного інвентарю, поточні ремонти, навчально-спортивна робота.
Оскільки на нараді був присутній представник Волинської обласної держадміністрації Ігор Дмитришин, міський голова Олег Кіндер звернувся до нього з проханням, аби управління у справах сім’ї, молоді та спорту також клопотало перед обласною радою за виділення коштів з бюджету області для функціонування ДЮСШ №2 «Ніка-Сільмаш». У свою чергу, міська влада Ковеля звернеться до облради з відповідним проханням: при розподілі вільних залишків обласного бюджету виділити кошти в сумі 600 тис. грн. для забезпечення функціонування ДЮСШ №2 «Ніка-Сільмаш» у Ковелі.
Для продовження більш предметної розмови з власниками та співзасновниками щодо подальшої долі ДЮСШ №2 «Ніка-Сільмаш» міська влада має дочекатися їхнього рішення. У разі, якщо вони погодяться безкоштовно передати майно територіальній громаді міста, влада шукатиме можливості щодо збереження цього спортивного закладу та колективу.
Коментарі
коментарів немає