Під головуванням Лариси Васейчук, керівника апарату Шацької РДА, відбулася нарада з головами селищної та сільських рад, керівниками установ та організацій району, в якій також взяв участь Віктор Ясінський, старший офіцер відділення офіцерів запасу і кадрів Любомльського ОРВК, - інформує Шацький край.
Як повідомила Лариса Васейчук, на виконання доручень голови ОДА та за підсумками обласної наради, яка відбулася минулого тижня в Шацькому районі, у районній державній адміністрації створено координаційний штаб з питань мобілізації, до складу якого увійшли голова районної ради, начальник юридичного сектору апарату РДА, міжрайонний прокурор, начальник райвідділу міліції, прикордонники, військовий комісар, начальник РС УДСНС, генеральний директор ТМО та інші. Загалом зі стану мобілізації область знаходиться не на останньому місці, проте в Шацькому районі, на жаль, ситуація найгірша серед районів області.
За результатами наради підготовлено інформаційні плакати про мобілізацію, які були роздані сільським та селищному головам для додаткового інформування населення.
Про стан мобілізації на території району інформувала Наталія Борсук, начальник відділу надзвичайних ситуацій Шацької РДА. В районі створено і затверджено склад мобільних груп по врученню повісток. За період з 20 січня по 6 лютого оповіщено 208 чоловік, з них з’явилося на медогляд 56 осіб, з них же лише 2 придатні до військової служби. Наталія Григорівна поінформувала про кількість вручених повісток по сільських радах (всього по району – 479).
За словами Віктора Ясінського, оповіщення чоловіків тривало 10 днів, а у зв’язку із протестами матерів, в той період оповіщення не проводилося. Щодня інформація про кількість мобілізованих та потребу у роду військ може змінюватися, тож до цього треба ставитися з розумінням. Найкраще спрацьовують з оповіщенням чоловіків по Світязькій, Пульмівській, Самійличівській, Прип’ятській сільських радах та селищі Шацьк. Проблемні села – Мельники, Піща, Пулемець та Ростань. Тож у цьому питанні Віктор Васильович просив розуміння та сприяння сільських голів. Він також роз’яснив різницю між повідомленням та бойовою повісткою. Так, повідомлення вручаються особі для поновлення на військовому обліку чоловіків до 60 років. В цьому випадку чоловік проходить медкомісію, за результатами якої або поновлюється на військовому обліку, або знімається з нього. Проводяться також уточнюючі дані про чоловіків (багатодітні, опікуни та інші).
Сільські голови, в свою чергу, висловили побажання більш якісно проводити уточнюючі списки, оскільки повідомлення приходять чоловікам, які уже кілька років тому померли, і це при тому, що із сільських рад щороку надавалася інформація до військового комісаріату. Окрім того, вони просили сприяння у проходженні медкомісії мобілізованими, оскільки у лікарні окуліст та ендокринолог працюють лише один день у тиждень, і повністю пройти медогляд за один день іноді неможливо.
Про організацію районного оперативного штабу запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій інформував Анатолій Пінкевич, начальник Шацького районного сектору УДСНС. Є доручення голови ОДА про створення в районі оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, до якого належать питання організації при здійснення заходів цивільного захисту населення на території району. Оперативний штаб діє в період введення в державі, області, районі режиму підвищеної готовності до надзвичайних ситуацій, функціонування державної системи цивільного захисту. У постійній підвищеній готовності мають знаходитися керівники та працівники екстрених служб. Створена в районі й мобільна оперативна група реагування. Зважаючи на ситуацію, було прийнято рішення провести навчання керівників у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.
Коментарі
шачанин
18.02.2015 11:03:07
Забрати водійські посвідчення і посвідчення мисливця у тих хто за станом здоров"я не може підлягати мобілізації. Якщо не можуть служити, значить і не можуть керувати транспортними засобами і бути мисливцем.Проблема вирішується просто.