Є шість пунктів, згідно з якими будь-який чиновник попадає під люстрацію й може бути звільнений з посади. Волинян закликають до співпраці, аби вони повідомляли про тих, кого потрібно «попросити».
Про це йшлося під час круглого столу на тему «Люстрація в Україні: як я можу допомогти?», який відбувся в Луцьку у палаці культури міста сьогодні, 23-го лютого, - повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.
Секретар Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Максим Маньковський розповідає, що за станом на 19 лютого 2015-го року звільнили 398 чиновників.
«Ми розпочали люстрацію в Україні 28 лютого 2014-го року, вже майже рік минув. За цей час вдалося досягти певних результатів. Звісно, хочеться більшого, але це - важкі кроки. Так от, торік прийняли Закон України «Про очищення влади» й Закон «Про відновлення довіри до судової системи України». Процес люстрації запущений. Це - перший маленький крок у боротьбі із корупцією.
Попри те, що 398 чиновників звільнили, з них 174 особи намагаються поновитися. Найкричущі випадки це - Суходубов, прокурор Харківської області, суд першої інстанції поновив його на посаду. Втім, була апеляція й громадські активісти натиснули - він не працює на посаді. Прокурор Дніпропетровської області Жовняк, він виграв суд першої інстанції, але справа подана на апеляцію. Ми це контролюємо. Важка ситуація й по МВС. Ми знайшли 16 людей, які попадають під автоматичну хвилю люстрації. Це ваш міліціонер пан Терещук, який зараз у Києві», - розповідає Максим Маньковський.
З його слів, із грудня 2014-го року розпочалася перевірка усіх чиновників, зокрема усіх суддів, яка триматиме рік. Максим Маньковський додає, що зараз відбувається перевірка голів районних рад і адміністрацій, а з березня буде перевірка їхніх заступників.
Громадські активісти закликають кожного долучитися до процесу люстрації в Україні. Зокрема закликають звертатися, якщо є така важлива інформація:
- невідповідність видатків та вартості майна керівника або його заступника, набутого під час перебування на державній службі, доходами цієї особи;
- керівник або його заступник, був на посаді сукупно не менше одного року у період з 25-го лютого 2010-го року по 22 лютого 2014-го року;
- особа, яка обіймала посаду у період з 21-го листопада 2013-го року по 22 лютого 2014-го року та не була звільнена в цей період за власним бажанням;
- особа, яка мала зв’язки з КДБ чи спецслужбами інших країн;
- особа, яка працювала на керівних посадах Комуністичної партії чи ЦК ЛКСМУ;
- працівники правоохоронних органів, прокуратури, суддів, які є причетними до репресій стосовно громадян під час Революції Гідності з 21-го листопада 2013-го року по 22-ге лютого 2014-го року.
На Волині Громадський люстраційний комітет знаходиться в приміщення обласної ради, кабінет 205.
Люстратори зауважують, що багато скарг не стосуються люстраційного процесу, мовляв, пишуть, що сусід сусіду показав дулю і його треба звільнити. З цього приводу просять таку інформацію не приносити, мовляв, немає часу цим займатися.
Аби процес люстрації був ефективніший, секретар Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Максим Маньковський каже, що зараз готуються пропозиції змін до законодавства, аби чиновники, які не звільняють підлеглих згідно із люстрацією, - були притягнуті до відповідальності.
Коментарі
коментарів немає