Українські компанії торгують в онлайні зі 112-ма країнами світу. Чим і з яких регіонів - з'ясували аналітики.
Міжнародний центр інтернет-торгівлі Allbiz спеціально для Корреспондент.net підготував ТОП-15 фактів про зовнішню торгівлю усіх областей України. Дані отримані на підставі аналізу угод, що проходять через портал (в якості вибірки використовувалися дані про запити, що надійшли у ІІ півріччі 2014).
В онлайн-торгівлі через інтернет Росія виступає головним торгівельним партнером для всіх областей України, крім Волинської та Кіровоградської (там на першому місці - Польща).
Факт №1.
Одна область співпрацює з 50-60 країнами. Найширше коло партнерів у Харківській (89 країн) і Дніпропетровській (88) областей. Найвужчий - у Чернівецькій (40) та Тернопільській (41).
Факт №2.
Найбільше запитів надходить в південно-східний регіон: в Харківську, Дніпропетровську, Одеську, Запорізьку та Донецьку області, а також в Крим. На Західній Україні локомотивом виступає Львівська область. У Центральній - Вінницька. На півночі - Київська. Ці 7 областей і Крим отримують вдвічі більше замовлень, ніж всі інші 17 областей.
Факт №3.
Росія виступає головним торговельним партнером для всіх областей, крім Волинської та Кіровоградської (там на першому місці - Польща). За Росією йдуть Польща, Казахстан, Молдова, Білорусь, Туреччина, Болгарія і Китай.
Факт №4.
США входять до ТОП-15 країн, звідки приходить найбільше замовлень. Найчастіше американці замовляють виробниче обладнання, харчову сировину, одяг і взуття. Найбільше заявок пішло в Харківську та Дніпропетровську області. Одна з заявок, відправлених з США до Вінницької області, була на вертоліт.
Факт №5.
США входять у ТОП-5 країн-партнерів для компаній з Криму. При цьому три чверті заявок до компаній півострова надійшло з Росії.
Факт №6.
Тренд останніх років - налагоджується торгівля з країнами Латинської Америки. Звідти приходить на третину більше замовлень, ніж з Африки. Найшвидше зростає торгівля з Бразилією і Мексикою. А в Африці - з Алжиром і Тунісом.
Факт №7.
Більше половини всіх заявок з Південно-Східної Азії припали на Китай. Піднебесна входить до двадцятки провідних країн-партнерів для 20 областей України (крім Закарпатської, Рівненської, Сумської та Чернівецької).
Факт №8.
Війна не стала перешкодою для інтернет-торгівлі з країнами Близького Сходу і Африки. З Лівії в Донецькій і Житомирській областях замовляли печі для хліба; у Вінницькій та Запорізькій - молоко. У Сирію з Дніпропетровської області везли сталь і арматуру; з Кіровоградської - рослинна олія. В Ірак з Миколаївської області замовляли саджанці, а з Черкаської - горіхи.
Факт №9.
Ізраїль увійшов до ТОП-3 основних партнерів для компаній з Івано-Франківської області. Замовляли будматеріали, генератори і масло.
Факт №10.
Сусідство Закарпаття з Угорщиною і тісні гуманітарні зв'язки не позначилися на інтернет-торгівлі. Угорщина не увійшла в ТОП-5 основних торговельних партнерів Закарпаття. Ймовірно, торгівля проходить у звичному офлайні, і поки немає потреби задіяти онлайн-канали.
Факт №11.
Найбільш широкий асортимент замовляють у Харківській, Дніпропетровській, Одеській та Запорізькій областях. Від ягід і цукерок до бурового обладнання та гафнію (гафній використовується при виробництві сплавів для аерокосмічної техніки та атомної промисловості).
Факт №12.
У Західній Україні асортимент не такий широкий. В основному, звідти замовляють деревину і пиломатеріали, біопаливо і сільгосппродукцію.
Факт №13.
Країни СНД більше інших країн зацікавлені в продукції української машинобудівної, видобувної, хімічної промисловості. З Казахстану частіше звертаються до підприємств з Харківської, Донецької, Дніпропетровської та Запорізької областей. У країн Кавказу найбільш тісно налагоджена торгівля з Дніпропетровською областю.
Факт №14.
З Китаю найчастіше замовляють кукурудзу та медичне обладнання. Зі Словаччини - мед. З Туреччини - шкіру і кожзам. З країн Близького Сходу надходять заявки на собак і кішок.
Факт №15.
Поклади корисних копалин зумовили специфіку торгівлі не лише на Донбасі (звідси експортують вугілля і шахтне обладнання), але в Рівненській та Житомирській областях. Знаменитий рівненський бурштин і не менш відомий граніт з поліських кар'єрів - ключові статті експорту в онлайн-торгівлі.
Коментарі
коментарів немає