Чергова популістська акція на тему Голодомору та геноциду українців відбуватиметься в Україні. Цього разу її започаткувала Служба безпеки України, яка вирішила порушити... кримінальну справу за фактом „вчинення геноциду в Україні у 1932-1933 роках, внаслідок чого загинули мільйони громадян”. Таку інформацію поширив голова СБУ Валентин Наливайченко під час зустрічі з представниками Світового конгресу українців.
Отже, 22 травня цього року було порушено кримінальну справу за зазначеним фактом, який передбачає ознаки злочину за частиною 1 статті 442 Кримінального кодексу. Підставою для цього стали звернення голови Українського інституту національної пам’яті Ігоря Юхновського, депутатів Григорія Омельченка, Олександра Чорноволенка, голови Асоціації дослідників голодоморів в Україні Левка Лук’яненка та інших.
Цей факт викликав неоднозначну реакцію в Україні. Наприклад, депутат Геннадій Москаль назвав це абсурдом. „З юридичної точки зору ці дії СБУ - нісенітниця. Проти кого… проти цвинтаря СБУ може порушити справу? Кого збираються притягти до відповідальності? Хто вигадав цей черговий піар-хід?”, - питає народний обранець.
„І це якщо в 1933 році людині було 18 років, то стільки їй сьогодні може бути, на момент порушення кримінальної справи? Але, як правило, на той час при владі знаходились люди старшого віку: 40-50 років. Тих людей вже немає в живих. Є ті, хто пережив голод у віці 8-9-10 років. Не старші”, - зазначив Геннадій Москаль і додав, що в цьому питанні треба працювати історикам, а не силовикам. „Голодомору повинна бути дана історична і політична оцінка, юридичної оцінки тут бути не може”, - впевнений депутат.
В свою чергу Українського інституту національної пам’яті Ігор Юхновський наголосив журналістам, що все це робиться для офіційного визнання цього злочину. „Ми хочемо добитись того, аби український суд підтвердив, що голод 1932-33 років був злочином проти людства, що в Україні панував тоді режим терору”, - зазначив він.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає