Звернення голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика до активістів та представників громадських організацій за результатами зустрічі, що відбулася 19 лютого 2015 року під час акції «Непокаране зло зростає», - інформує прес-служба облдержадміністрації.
«Шановні громадські активісти! Ваше звернення з приводу впровадження трансформаційних змін у суспільно-політичних сферах життєдіяльності Волинської області та проведення кадрових слухань при призначенні на посади голів районних державних адміністрацій розглянуто в обласній державній адміністрації. Зважаючи на перераховані у зверненні зауваження та наявні запитання, вважаю за потрібне поінформувати Вас про наступне.
Зрозуміло, що участь представників громадського сектору в здійсненні аналізу та контролю за діяльністю органів державної влади є запорукою формування демократичного суспільства та європейського майбутнього України. Відтак, для посилення представництва громадськості у процесі формування та реалізації державної політики в області в квітні 2014 року при Волинській обласній державній адміністрації було створено консультативно-дорадчий орган – громадську раду, до складу якої увійшло 67 представників громадських об’єднань області.
Щотижня представники громадськості, об’єднані в громадську раду, працюють у рамках постійно діючих робочих органів (комісій) із актуальних питань соціально-економічного розвитку області.
З метою налагодження конструктивного діалогу з представниками громадськості та задля прийняття більш виважених кадрових рішень головою Волинської обласної державної адміністрації направлено лист до голови громадської ради при облдержадміністрації з проханням організовувати та проводити громадські слухання щодо пропонованих кандидатур на посади керівників виконавчої гілки влади у районах та структурних підрозділів облдержадміністрації. Детальніше з інформацією про діяльність громадської ради можна ознайомитись на веб-сайті облдержадміністрації в розділі «Облдержадміністрація. Громадська рада».
Що ж до питань децентралізації, то вони чітко прописані в нормативно-правових та розпорядчих документах, що регулюють діяльність облдержадміністрації. Децентралізація як процес активно впроваджується через покращення роботи центрів надання адміністративних послуг, окрім того – за посередництвом роз’яснення та внаслідок проведення круглих столів у частині застосування основних засад Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Ще одним напрямком на шляху до передачі повноважень на місця є реалізація норми Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин», якими передбачено: до доходів загального фонду бюджетів міст обласного значення та районних бюджетів зараховується плата за надання інших адміністративних послуг, що справляється за місцем надання послуг. Більш детальну інформацію щодо децентралізації влади розміщено на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації в розділі «Децентралізація влади».
Що ж стосується співпраці з волонтерськими організаціями, то інформую Вас про те, що всебічна підтримка волонтерів та волонтерських об’єднань в області є одним з основних напрямків діяльності обласної державної адміністрації. Одним із напрямків такої співпраці є спільна робота в рамках діяльності обласного координаційного центру з надання допомоги учасникам АТО та Координаційного центру волонтерських організацій Волинської області.
Щодо порушеного у зверненні питання звіту про виконану роботу, інформую Вас, що 7 листопада 2014 року голова Волинської обласної державної адміністрації провів підсумкову прес-конференцію за участю представників районних та обласних засобів масової інформації, а відтак прозвітував про підсумки діяльності за 100 днів перебування на відповідній посаді, а також окреслив пріоритетні напрямки в роботи на 2015 рік. Окрім того, щопонеділка голова облдержадміністрації проводить брифінги за участі представників засобів масової інформації, а раз у місяць у рамках робочих візитів у райони області зустрічається із представниками громад краю й інформує про основні показники соціально-економічного розвитку регіону.
Якщо ж говорити про особливості кадрової політики в частині призначення голів райдержадміністрацій, то зауважу, що сьогодні на посади в структури виконавчої гілки влади призначаються представники органів місцевого самоврядування, сільські голови, педагогічні працівники, які користуються авторитетом та повагою серед жителів відповідних районів.
Враховуючи вищезазначене, повідомляю: усі проблеми, порушені у Вашому листі, у викладені пропозиції будуть надалі враховуватися в роботі Волинської обласної державної адміністрації» - йдеться у зверненні.
Коментарі
чесно
12.03.2015 18:29:14
комуняки коли вже вас заборонять коли перестанете манипулювати людскою свiдомiстю яка громадска рада на мiсцях люди знають все i про всiх вони будуть працювати а не в луцку виришувати коли вже уберуть обл рай держадминистрацii