Обидва проекти благоустрою майдану поблизу пам’ятника Тарасу Шевченку у Луцьку отримали критичну оцінку фахівців.
Про це йшлося під час засідання конкурсної комісії з питань розробки та подання кращої проектної пропозиції щодо комплексного благоустрою та озеленення території навколо пам'ятника Тарасові Шевченку, що відбулося 13 березня, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Як зазначив заступник начальника управління архітектури та містобудування міськради Ярослав Матвіїв, наприкінці минулого року був оголошений конкурс на визначення кращої проектної пропозиції комплексного благоустрою та озеленення території навколо пам’ятника Тарасу Шевченку. Переможець конкурсу отримає першочергове право на розробку проекту благоустрою та озеленення території відповідно до договору з департаментом ЖКГ.
Наразі свої проекти надали два підприємства - ЛФС «Флора-дизайн» та мережа садових центрів «Сад Город».
Основною ідеєю проекту «Флори-дизайн» є розширення зеленої зони. Так, існуючі ялинки підлягають видаленню, пропонуються нові зелені насадження на їх місці, обрамлення кущами, декоративними рослинами, встановлення лавочок. Варіант від «Сад Город», на думку, Ярослава Матвіїва, «не пасує до проспекту Волі» та у ньому не відчувається архітектурної освіти.
Своєю чергою, заслужений архітектор України Андрош Бідзіля зауважив, що обидві роботи, подані на конкурс, «дуже слабенькі». З його слів, дизайнери, які розробляли проекти, надивилися закордонних журналів, проте в їхніх роботах немає України.
Непрофесійним підходом назвали проекти інші члени комісії. З їхніх слів, у цих проектах не видно суті площі.
Краєзнавець Петро Троневич зазначив, що ялинки. Які зараз ростуть поблизу пам’ятника, жахливі, а на новому проекті він знову бачить ялинки. На його думку, від цих дерев, як від ознаки радянських часів, треба відмовитися раз і назавжди.
У підсумку, члени комісії визнали, що умови конкурсу не виконані, тож переможця визначити неможливо. Ярослав Матвіїв наголосив, що немає ідеї ландшафтного озеленення. Відтак, міськраді рекомендували оголосити конкурс на кращу ідею реконструкції всієї площі та звернути увагу на важливість комплексу, до якого потрібно підходити як до пам’ятки архітектури. Наразі рекомендували обмежитися заміною озеленення в існуючих межах (наприклад, ліквідувати старі ялинки та облаштувати газони).
Коментарі
коментарів немає