Україна звернулася до ООН із офіційним запитом про відправку миротворців на Донбас. Про це заявив директор інформаційного департаменту Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс, повідомляє канал 112 Україна з посиланням на іноземні ЗМІ.
Перебийніс повідомив, що обсяг і склад пропонованої місії буде узгоджено в ході консультацій з ООН. За його словами, попередня заявка була відправлена генсеку ООН Пан Гі Муну, і додав, що ще одна буде спрямована в організацію після того, як Верховна Рада схвалить пропозицію.
Зазначається, що запит на відправку миротворців на Донбас повинні підтримати всі п'ять постійних членів Ради безпеки при ООН. Зазначимо, що постійні члени - Великобританія, США, Франція, Китай і Росія, при цьому у кожної з цих країн є право вето на рішення Радбезу.
ОНОВЛЕНО
Питання відправки миротворчої місії ЄС до України обговорюється, але поки на неформальному рівні, повідомив журналістам у Брюсселі високопоставлений європейський дипломат, - інформує Кореспондент.
«Це обговорюється. Не було ніякого формального запиту, нічого написаного», - сказав він, підкресливши, що йдеться виключно про неформальні дискусії.
При цьому дипломат зазначив, що зараз головним завданням залишається реалізація мінських угод щодо встановлення миру на сході України, в чому ключову роль має відіграти моніторингова місії ОБСЄ.
«Ми поки не плануємо ніякої місії, по-перше тому що немає ніякого формального запиту», - сказав співрозмовник.
Раніше єврокомісар Йоханнес Хан заявляв, що ЄС обговорює посилення місії ОБСЄ на Донбасі, а не скерування туди миротворців.
Рішення щодо скерування миротворців на схід України повинні підтримати всі п'ять постійних членів при Радбезі ООН, у тому числі і Росія, яка володіє правом вето. Москва і сепаратисти виступають проти розміщення миротворців на Донбасі.
Зокрема, заступник голови МЗС РФ Геннадій Гатілов заявляв, що Москва не підтримає введення миротворчого контингенту на територію України, якщо така пропозиція буде внесена в РБ ООН.
Запросити миротворців ООН до Донбасу запропонував президент України Петро Порошенко. 19 лютого Рада національної безпеки і оборони країни підтримала цю пропозицію глави держави.
Коментарі
коментарів немає